Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

14 січня громадські активісти вивчали інструменти продуктивної взаємодії зі ЗМІ

5 / 10 / 2015

Упродовж дня з учасниками працював Роман Зінченко, тренер з комунікацій, ведучий конференції TEDxKyiv, співзасновник Української мережі енергетичних інновацій GREENCUBATOR. Від самого початку Роман зорієнтував учасників на продуктивну роботу:

«Чудес не буде. Ми не вийдемо звідси повелителями медіа. Але ми спробуємо зрозуміти, чому з’являється негативізм в матеріалах ЗМІ щодо переселенців і як ми можемо любов до цього негативізму повернути на свою користь».

 1

 

У передобідньому блоці тренінгу гостьовий спікер Діана Дуцик з «Телекритики» говорила про типологію ЗМІ, їх функціонування і роботу з інформацією, а також про політичні впливи на редакційну політику в сучасному медіа-просторі. Особливу увагу учасників привернуло питання ролі ЗМІ у висвітленні гострих соціальних тем, зокрема теми внутрішнього переселення.  

«Журналісти не можуть виконувати в державі всі функції, з якими вона не справляється. У нас же журналісти працюють і слідчими, і суддями, і працівники ЖЕКу, – відзначила Діана. –  Але це не правильно. Журналісти є трансляторами інформації. Їх роль – подати інформацію правдиво і об’єктивно. Вони можуть бути лише союзниками у розкритті інформації. Ви ж повинні їх нею забезпечити».

Спікер порадила громадським організаціям завязувати особисті контакти з журналістами, яким потім можна буде напряму пропонувати матеріали до публікації.

 

3 4

 

У післяобідньому блоці Роман Зінченко пояснив, що громадським організаціям слід повсякчас вголос говорити про свою діяльність:  

«Єдиний можливий спосіб взаємодіяти з медіа — це діалог. Але ви маєте або створити для них історію, або самі стати людиною-історією», — зауважив Роман.

 

20

 

Учасники також ознайомились з практичними порадами щодо підготовки інформації для ЗМІ.  Для успішної співпраці з медіа повідомлення громадської організації мають містити:

– заклик до дії;

– за необхідності збору коштів, вказівки на їх ЦІЛЬОВЕ призначення;  

– особисту довіру (реальні люди як приклад);

– постійність комунікацій (не пишемо піврічні звіти). 

 

10

 

Більше того, важливими інструментами взаємодії з медіа є медіа-заходи; експертні заходи – співпраця з політиками, аналітиками тощо; власні публікації, що можуть зацікавити ЗМІ – історії про людей, яким ви допомагаєте. На додаток, на тренінгу обговорювались позиціонування  організації в медіа-просторі, принципи поведінки у провокативних ситуаціях, створюваних журналістами, а також техніка роботи з аудіовізуальними ЗМІ:

«Якщо Ви говорити на камеру, Ваше повідомлення має вміщатися в одне речення, бо ви маєте 10-12 секунд для його озвучки, – наголошує Роман. –  Тому говорити треба закінченими фразами – так званими саундбайтами  – фразами, що цитуються».  

Як підсумок, учасники тренінгу – громадські активісти — попрактикувались групами у створенні медіа-стратегій для вирішення актуальних питань переселенців. Кожна група презентувала свої рішення у вигляді прес-конференції, на якій решта учасників грали роль журналістів з провокативними й незручними питаннями.

Насамкінець, усі залишились дуже задоволеними. Більше того, учасники зав`язали контакти одне з одним і пішли з тренінгу зі спільними ідеями до реалізації у сфері допомоги внутрішньо переміщеним особам.  

Тренінг організовано громадською ініціативою «КримSOS» за підтримки УВКБ ООН і Канадського фонду місцевих ініціатив.

 

11 12 13 14 15 16 17 18 19

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини