Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

11 665 консультацій за лютий – результат роботи радників з питань ВПО

24 / 03 / 2016

27 радників з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО) працюють у рамках програми «Посилення участі громадянського суспільства у роботі Міністерства соціальної політики України та процесі національного примирення», що була запроваджена спільно Міністерством соціальної політики України, ГО КримSOS та Stabilization Support Services за підтримки уряду Великої Британії. 

У лютому 2016 року до позаштатних радників звернулась максимальна за весь період діяльності проекту кількість переселенців. Найчастіше вони потребували допомоги в оформленні довідок, адресної допомоги та призначенні соціальних виплат. Порівняно з січнем, кількість звернень з питань затримки з виплатами допомоги зросла у 4 рази.  Хоча наприкінці місяця заборгованість почала зменшуватись, кількість нових заявників, які стикнулись з відмовами у призначенні допомоги та зупинкою соціальних виплат, збільшувалась із геометричною прогресією.

 

У лютому до розселення переселенців з місць компактного проживання радники активно залучали громадські організації та донорів. У результаті в лютому розселили близько 100 осіб (37 родин).

У лютому кількість осіб, які зверталися по допомогу через отримання травм та загострення захворювань, зросла до 400 осіб. Здебільшого по допомогу звертались жінки, які доглядають за дітьми до 3 років, а також ті, хто доглядає за літніми людьми.

Також у лютому особливо гостро постало питання  евакуації одиноких осіб літнього віку із зони зіткнення. Ключова проблема полягає в тому, що здебільшого ці особи не звертаються  по допомогу. У кращому випадку сусіди, які більше не можуть їх підтримувати, звертаються до радників по допомогу. Протягом звітного періоду 16 осіб було евакуйовано силами волонтерів за активної підтримки радників.

Як і в попередні місяці, радники брали участь в активній інформаційній компанії із недопущення дискримінації переселенців, розробці регіональних заходів із захисту внутрішньо переміщених осіб та підготовці пропозицій щодо вдосконалення правової бази.

Повну версію звіту можете переглянути тут. 

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини