Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

1 квітня відбудеться онлайн-дискусія, присвячена «Стратегії деокупації Криму»

31 / 03 / 2021

Учасники та учасниці заходу:

Антон Кориневич — Представник Президента України в АР Крим;

Еміне Джапарова — Перша заступниця Міністра закордонних справ України;

Ігор Яременко — Перший заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій;

Рефат Чубаров — Голова Меджлісу кримськотатарського народу;

Юлія Каздобіна — голова Української фундації безпекових студій;

Ольга Куришко — співкоординаторка ГО КримSOS;

Ольга Скрипник — голова правління Кримської правозахисної групи;

Юлія Тищенко — співзасновниця Нацплатформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію», експертка Національного інституту стратегічних досліджень.

Модераторка: Марія Томак — координаторка Медійної ініціативи за права людини.

11 березня 2021 року РНБО затвердила «Кримську Стратегію» — фундаментальний документ, який визначає ключові пріоритети та засади політики держави у контексті деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Росією півострова. Це — довгоочікуваний документ, який розроблявся низкою урядових організацій, передусім, Радою національної безпеки та оборони, Представництвом Президента в АР Крим, Міністерством реінтеграції ТОТ України, Міністерством закордонних справ України, із залученням неурядового сектору.

Ухвалення документу викликало різні реакції з боку громадськості, як схвальні, так і критичні. Окрім того, коментарі Міністра з питань реінтеграції ТОТ Олексія Резнікова щодо процесу деокупації півострова стали резонансними також у Росії.

Окрім того, традиційно для подібних документів, після ухвалення стратегії постає питання про її імплементацію. Хто буде її реалізовувати, коли та який план дій? Яка роль у цьому процесі неурядового сектору?

Ми б хотіли обговорити ці питання з акцентом саме на гуманітарний (у широкому сенсі цього слова), а також міжнародний блок, а також реакцію громадськості на ухвалення Стратегії в урядово-громадському колі.

Медійна ініціатива за права людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини у партнерстві з Представництвом Президента в АР Крим запрошують долучитися до Zoom-конференції, що присвячуватиметься обговоренню Стратегії деокупації та реінтеграції Криму.

Цей захід проводиться завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Дискусія транслюватиметься на нашій сторінці у Facebook.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини