Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У політв'язня Руслана Сулейманова діагностували тонзиліт

21 / 09 / 2020

За її словами, Руслана Сулейманова і фігурантів інших «справ Хізб ут-Тахрір» протягом двох тижнів щодня (включно з вихідними) вивозили в «УФСБ» Криму для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. На думку Лілі Гемеджі, слідство кожен день викликає ув’язнених, оскільки хоче скоріше відправити справи в суд.

«Минулі вихідні не стали винятком. Руслана вивозили з підвищеною температурою тіла. У СІЗО йому сказали, що ніяких проблем в цьому не бачать. Вчора він і фігурант третьої Бахчисарайської групи Осман Сейтумеров відчули себе погано. В результаті чого слідчий був змушений викликати швидку. Фельдшер швидкої допомоги поставив діагноз “хронічний тонзиліт”. Наскільки цей діагноз відповідає дійсності дізнатися ми не можемо. Ніяких офіційних паперів фельдшер нам не видав. Слідчі дії були припинені, їх відвезли в ізолятор. Чи є ліки у Руслана, виявляється йому медична допомога мені достеменно невідомо. Але, по аналогії з іншими з арештованими, ми можемо сказати, що адекватної допомоги в умовах СІЗО не надають», — сказала Ліля Гемеджі.

Раніше ми повідомляли, що 20 вересня у політв’язня Османа Сейтумерова в СІЗО Сімферополя діагностували правосторонню пневмонію.

На думку Лілі Гемеджі, той факт, що у двох ув’язнених, які контактували один з одним одночасно діагностують хвороби, пов’язані з дихальною системою, може свідчити про зараження COVID-19.

«З огляду на, що “гуляє” коронавірус і що був контакт між Сейтумеровим і Сулеймановим, є серйозне побоювання за їхнє здоров’я. Потрібно, на мій погляд, провести тестування на COVID-19. Також їм потрібно створити умови для нормального ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, тому, що щоденне ознайомлення порушує їхнє право на отримання медичної допомоги, право на відпочинок, отримання посилок і тд», — сказала адвокат.

Також Ліля Гемеджі заявила, що щоденний виклик політв’язнів в «УФСБ» вона розцінює як тиск на ув’язнених.

«Вони не можуть зосередитися в такому фізичному стані і повноцінно вивчати матеріали справи. Відповідно, це вивчення відбувається формально», — сказала адвокат.

Як ми повідомляли раніше, в червні 2020 року у Руслана Сулейманова погіршився стан здоров’я. Він скаржився на болі неврологічного характеру в області голови та шиї. За словами Руслана, проблеми з’явилися більше півроку до цього. Однак останнім часом посилилися, в зв’язку з відсутністю кваліфікованої медичної допомоги. Політв’язень розповідав, що неодноразово викликав лікаря в камеру. За його словами, лікування обмежувалося знеболюючими уколами без дослідження причин. Пізніше, в липні, у Сулейманова виявили порок серця.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року цивільний журналіст, активіст «Кримської солідарності» і проекту «Кримське дитинство» Руслан Сулейманов був затриманий співробітниками ФСБ в своєму будинку. Йому закидають першу частину статті 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації»). Йому загрожує від 15 до 20 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

Руслан Сулейманов визнаний правозахисним центром «Меморіал» (Росія) політичним в’язнем.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини