Суд в РФ закінчив судове слідство по другій Бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір»
25 / 08 / 2020Про це QirimInfo повідомила адвокат Ліля Гемеджі.
Під час засідання суд запропонував підсудним бути допитаними у справі. Вони відповіли, що згодні тільки після задоволення низки клопотань. Суд розцінив це як відмову від надання свідчень і оголосив судове слідство закінченим і що з наступного засідання суд переходить до дебатів. Вони призначені на 31 серпня, хоча, як зазначає захист, на цьому тижні мало відбутися ще два засідання.
«Грубо порушивши передбачені кримінально-процесуальним кодексом, Конституцією РФ і міжнародними правовими актами норми, суд закінчив судові слідчі дії не запитавши захист чи є у них ще які-небудь докази у даній справі … Клопотання наших підзахисних стосувалися надання доказів. Їх не вислухали. Суд, у встановлені для себе терміни, до 26 серпня, зумів укластися з закінченням слідства по даній справі. Тобто протягом року, грубо порушуючи права наших підзахисних, суд закінчив судове слідство. Суд, я думаю, вже готується оголосити вирок», — сказала адвокат Ліля Гемеджі.
За її словами, захист клопотатиме про відновлення судового слідства і представлення доказів, які залишилися у сторони захисту.
Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року ФСБ увірвалася в будинки шістьох кримських татар в Бахчисараї і затримала: Марлена Асанова, Сервера Зекір’яєва, Ернеса Аметова, Тимура Ібрагімова, Сейрана Салієва, Мемета Белялова. Було проведено обшуки, вилучено ісламську літературу. Всім затриманим інкримінують одразу два обвинувачення: організація/участь у терористичній організації (такою російське законодавство вважає Хізб ут-Тахрір) і замах на насильницьке захоплення влади.
Фігуранти справи брали активну участь в діяльності громадського руху «Кримська солідарність».
На думку правозахисного центру «Меморіал» окупаційна влада РФ своїми діями в цій справі порушує низку норм IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни і протокол №7 до Конвенції про захист прав людини і основних свобод.
Всім затриманим загрожують терміни від 15 до 20 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.