Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Вдохновляющие истории: как небольшой город стал уникальным примером сотрудничества местной власти и переселенцев

21 / 09 / 2016

17 та 18 вересня громадська організація «Добротвор» запросила на семінар у Коростені найактивніших представників громадського сектору з сусідніх областей. Переселенці з Донбасу Валентина та Ігор Сиромятникови, керівники «Добротвору», як і більшість жителів Житомирщини, мають досвід чорнобильського переселення. Ймовірно, саме тому міська влада ставиться з більшим розумінням до вимушених переселенців із Криму та Сходу України, порівняно з іншими містами. Адже, за словами голови міської ради Володимира Москаленка, «у 86 році ми відправляли своїх дітей оздоровлюватись на Донбас, отримували допомогу, тепер готові приймати людей з Донбасу».  

У 86 році ми відправляли своїх дітей оздоровлюватись на Донбас, отримували допомогу, тепер готові приймати людей з Донбасу, 

– Володимир Москаленко, голова міської ради Коростеня

Кожна з присутніх на семінарі громадських організацій мала що розповісти іншим про свій досвід роботи. Деякі активісти домовились про спільні проекти, порадили як вирішити ті чи інші проблеми. Наприклад, як ініціативній групі зареєструвати громадську організацію і чи потрібно це робити, як налагодити контакт з органами влади, де потрібно брати дозвіл для проведення культурних масових заходів, як зробити пост в соціальних мережах популярним.

 

 

Після лекцій  з проектного менеджменту, роботи в Інтернеті, пошуку фінансування та фандрайзингу, учасників запросили на прогулянки містом та екскурсії. У Коростені ініціативним переселенцям є на що подивитись та з ким поспілкуватись, аби отримати натхнення.

«Стіна переселенців»

Це окрема гордість місцевої організації «Добротвор». Активісти цієї організації перетворили сірий бетонний паркан в центральному парку на яскраві картини та комфортну зону відпочинку. Не дивно, що тепер розмальована алея є візитівкою міста. Про те, як «Добротвор» покращує життя в Коростені, читайте тут.

Сири у Санича

Олександр Кононов має першу групу інвалідності. У нього немає правої руки та лівої ноги. Зараз пересувається на протезі. Та це не завадило йому відкрити в селі Десятин Коростенського району сироварню. Чоловік вражає своєю безпосередністю, енергійністю та позитивним ставленням до життя.

«Я не розумію людей які кажуть «не вистачає рук». У мене реально її немає! Та якби у мене була рука та нога, ми б закінчили будівництво ферми за три тижні! –  посміхаючись ділиться він з учасниками, – Я думаю, що велика частина людей не боїться щось робити, а не хоче щось робити. Якщо почнете рахувати гроші й думати «що і як робити» – нічого не вийде. Просто починайте! Очі бояться, руки роблять!».

 

[gallery-15396]

 

Садиба «Полісся»

Місце для сімейного відпочинку в стилі «еко» влаштували в Житомирській області переселенці з Маріуполя. Родина Михайлових відкрила сімейну базу відпочинку «Полісся»  у селі Рудня-Воробї’вка Малинського району.  А почалось усе в 2014 році, коли сім’я відремонтувала старий будинок та  відкрили затишні номери з дерев’яними меблями ручної роботи.

До них учасники приїхали на каву та на власні очі побачити приклад успішного бізнесу «з нуля». Сама родина Михайлових виїхала з Маріуполя. У 2014 році вони відремонтували старий будинок та  відкрили затишні номери з дерев’яними меблями ручної роботи.

«Ми можемо прийняти до 28 людей в теплу пору року. У нас є все для відпочинку: альтанки, лазня, дитячий майданчик, місце для багаття, в номерах ванна кімната та розкладні веранди», – розповідає власниця Лариса Михайлова.

«Усе зроблено власними руками. Ось будиночки, що ви тут бачите насправді зроблені з матеріалів нашої старої дачі у Гнутово. Я сам її розбирав під обстрілами. Побудував невеличкий «маяк» на згадку про порт Маріуполя», – ділиться Сергій Михайлов, голова родини.

Сім’я Михайлових запрошує віх охочих долучитись до зеленого туризму. Забронювати номери можна на їх сайті Садиби «Полісся».

[gallery-15386]

 

Семінар організовано місцевою  ГО «Добротвор» та ГО «КримSOS» за  фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців.  

У семінарі взяли участь:

ГО  «Об’єднання переселенців Сходу та Криму»,  м. Вінниця
ГО «Полум’я надії», м. Вінниця
ГО «Україна моя сім’я», м. Рівне
ГО «Центр інновацій», м. Рівне
Житомирський обласний центр соціальних служб
для сім’ї та молоді, м. Житомир
ГО «Життя спочатку», м. Ірпінь
ГО «Об’єднання переселенців України в м. Кам’янець-Подільський», м.
Кам’янець-Подільський
ГО «Романо Кхам», м .Житомир
ГО «Всеукраїнська гуманітарно-дипломатична місія «Україна єдина», Хмельницька область
Ініціативна громада України, м. Рівне
Молодіжний клуб, м. Бердичів

Найближчими вихідними КримSOS у партнерстві з місцевими громадськими організаціями проведе подібні заходи для активістів в зхідній та центральній Україні.  

 

Вибір редакції

Еще Новости