Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: обшуки в будинку Назіма Меметова повторюють сценарій справ Ільвера Аметова, Ельдара Менсітова та Нарімана Джеляла

25 / 01 / 2024

У тимчасово окупованому Криму російські силовики провели обшук у заступника голови ЦВК Курултаю Назіма Меметова. Він відбувся 23 січня о 6:00, повідомляє об’єднання «Кримська солідарність».

Згідно з постановою так званого судді окупаційного Київського районного суду міста Сімферополя, обшук у будинку Меметова відбувся в рамках статті 222 КК РФ, частина 6 («Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, пересилання або носіння зброї, основних частин вогнепальної зброї, боєприпасів»)

Ця стаття є типовою для переслідування кримських татар упродовж останніх двох років. За цією ж статтею порушували кримінальну справу проти Ільвера Аметова — голови Судацького регіонального меджлісу. За нібито причетність до підриву газогону арештовували кримськотатарського активіста Ельдара Менсітова. А зберігання вогнепальної зброї інкримінували Наріману Джелялу — заступнику Голови Меджлісу кримськотатарського народу, який зараз засуджений на 17 років. 

Під час обшуку Меметову не повідомили про статус кримінальної справи. Таку практику окупанти застосовують не вперше: протягом 2023 року росіяни провели десятки обшуків у будинках кримських татар. 

Назім Меметов — заступник Голови ЦВК Курултаю, зібрання кримських татар. Представники Курултаю таємним голосуванням призначають Меджліс (представницький орган кримських татар). Сам Меджліс 2016 року росія визнала екстремістською організацією і заборонила його діяльність на півострові. 

Переслідування представників Меджлісу та Курултаю кримськотатарського народу є порушенням міжнародних норм. Ці дії порушують декларацію Організації об’єднаних націй про «фундаментальні права і свободи корінного населення щодо кримських татар».

Нагадаємо, у 2014 році окупаційна влада півострова на 5 років заборонила в’їзд до тимчасово окупованого Криму та росії Голові Меджлісу Рефату Чубарову. Загалом за роки окупації утисків із боку росії зазнали близько 30 членів Меджлісу.

Поділитись

Вибір редакції

Еще Новости