Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Порушення прав людини у Криму. Жовтень 2015

17 / 11 / 2015

У жовтні в Криму було винесено два вироки за політичними мотивами — Ескендер Небіев був засуджений до 2,5 років умовно у справі «26 лютого», Рефату Чубарову був винесений заочний вирок про два місяці арешту. Зафіксовані нові затримання і звинувачення проти проукраїнських активістів, а також продовжився тиск на кримських татар.

  

Політичні в’язні

До Олександра Костенко не пускають матір

1 жовтня. Мати засудженого в Криму активіста євромайдану Олександра Костенко не пускають в СІЗО до сина. Як повідомляє адвокат Костенко Дмитро Сотніков, керівництво СІЗО мотивує це рішення тим, що вирок вступив у законну силу. Однак постанова суду про допуск матері в якості захисника не скасована. Адвокат припускає, що таким способом на політв’язня здійснюється тиск.

 

Оператора телеканалу ATR Ескендера Небіева засудили до 2,5 років умовно

10 жовтня. Увечері 9 жовтня в Криму затримали оператора телеканалу ATR Ескендера Небіева в рамках розслідування «справи 26 лютого». Російський прокурор Криму Наталія Поклонська на засіданні «Центрального районного суду» Сімферополя зажадала від судді змінити запобіжний захід Ескендеру Небіеву на арешт. Суддя задовольнив прохання «прокурора» і заарештував Небіева до наступного засідання суду. Пізніше, 12 жовтня, Центральний районний суд Сімферополя засудив його до 2,5 років умовно з випробувальним терміном 2 роки.

 

Кримськотатарському активісту Алі Асанову продовжили арешт на один місяць

26 жовтня. Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт кримськотатарському активісту Алі Асанову на один місяць і чотири доби — до 19 листопада. За словами члена Меджлісу Ескендера Барієва, суд не врахував усіх доказів захисту про порушення слідчим кримінально-процесуального кодексу РФ. Пізніше з’явилась інформація, що Київський райсуд Сімферополя не задовольнив апеляцію захисту про зміну йому запобіжного заходу.

 

Кримського політв’язня Геннадія Афанасьєва посадили в штрафний ізолятор

20 жовтня. Кримський політв’язень Геннадій Афанасьєв був доставлений до виправної колонії №25 в Сиктивкарі і відправлений у штрафний ізолятор. Причиною такого рішення, за словами адвоката Олександра Попкова, стало знайдене лезо у засудженого. Афанасьєв стверджує, що лезо йому підкинули.

Особиста свобода і недоторканність

У Криму директора української школи звинуватили у сепаратизмі

3 жовтня. У Криму колишнього директора української школи в Євпаторії Ольгу Тимошенко звинувачують у сепаратизмі. За словами Тимошенко, окупаційна влада порушила проти неї відразу дві кримінальні справи за сепаратизм: нібито за плани приїхати 9 травня з материкової України до Євпаторії для того, щоб влаштувати теракт.

 

Генпрокуратура Росії ігнорує вимогу України про видачу Хайсера Джемілєва

6 жовтня. Генпрокуратура Росії з травня 2015 року не відповідає на запит України про видачу сина лідера кримських татар Мустафи Джемілєва Хайсера. Міністерство юстиції України зажадало від Росії повернути Хайсера згідно з ст.18 Європейської конвенції про видачу правопорушників 1957 року. 10 червня 2015 Краснодарський суд в Росії признав виним Хайсера Джемілєва у вбивстві з необережності, розкраданні і зберіганні зброї та призначив покарання у вигляді тюремного ув’язнення в колонії загального режиму строком на 5 років.

 

У Сімферополі затримали трьох активістів «Українського культурного центру»

15 жовтня. У Сімферополі співробітники поліції і «самооборони» Криму затримали і відвезли на допит трьох активістів «Українського культурного центру». Причиною затримання, за словами активіста Леоніда Кузьміна, стало покладання квітів біля пам’ятника Богдану Хмельницькому. Активістів протримали більше двох годин.

 

У Криму голову Меджлісу Рефата Чубарова заочно заарештували на два місяці

28 жовтня. Київський районний суд Сімферополя ухвалив рішення заарештувати голову Меджлісу Рефата Чубарова. Його звинувачують у скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 280.1 КК РФ — публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Кримський суд обрав запобіжний захід для голови Меджлісу — арешт строком до двох місяців. Раніше російський прокурор Криму Наталія Поклонська заявила, що з Чубарова знято заборону на в’їзд до півостріву.

 

Російські силовики два тижні протримали в оточенні мікрорайон Сімферополя

7 жовтня. Мікрорайон Сімферополя Ак-Мечеть, в якому переважно проживають кримські татари, два тижні був оточений російськими силовиками. Загони поліції і ОМОНу регулярно відвідували житлові будинки, збирали дані мешканців і перевіряли документи на нерухомість. Спочатку силовики повідомляли про проведення слідчих діях у зв’язку з пошуком Бекіра Небіева, підозрюваного у вбивстві лікарів 26 вересня, потім зовсім перестали коментувати свої дії.

 

Кримчан перевіряють на схильність до бунту

19 жовтня. Працівників бюджетних організацій Криму перевіряють на схильність до бунту. Як повідомляє мешканець Керчі, який працює в одній з комунальних служб міста, йому запропонували заповнити анкету з питаннями про кризу і мітинги. Чоловік упевнений, що якщо людина вибирає «неправильний» варіант, то анкету передають у ФСБ.

 

Кримчан штрафуватимуть за відсутність російського військового квитка

16 жовтня. Російська влада Криму штрафуватиме кримчан, які не стали на військовий облік для отримання російського військового квитка. Як повідомив головний військовий комісар окупованого Криму Анатолій Малолєтко, той, хто не встигне з’явитися до військкомату, буде змушений заплатити штраф у розмірі від 100 до 500 руб (від 34 до 174 грн).

 

Доступ до інформації / свобода слова

У Криму можуть заблокувати доступ до трьох кримських новинних сайтів

5 жовтня. Три інформаційних порталу, що пишуть про Крим «Події Криму», «Центр журналістських розслідувань» і «BlackSeaNews» отримали повідомлення від Роскомнадзору, в якому йдеться про можливість обмеження доступу. «Події Криму» звинувачують в наявності матеріалів про екстремізм, а «Центр журналістських розслідувань» і «BlackSeaNews» в текстах, що містять заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності або участі в масових (публічних) заходах.

 

Право на приватну власність

 «Влада» Криму продасть ялтинський санаторій Коломойського

13 жовтня. Російська влада Криму виставить на аукціон ялтинський санаторій Коломойського. Таке рішення було прийнято на засіданні окупаційної влади. «Прийняти рішення про відчуження майна Республіки Крим загальною початковою вартістю 1 421 млн рублів (з урахуванням ПДВ) <...>, шляхом проведення відкритого аукціону», — йдеться в постанові.

  

Право на гідний рівень життя

Кримські лікарі скаржаться на неправомірне урізання зарплат

5 жовтня. У Первомайській центральній районній лікарні Криму лікарі скаржаться на неправомірне урізання зарплат та невиплату надбавок. Співробітники лікарні повідомляють про невиплати надбавок за «родові сертифікати». Крім того, вони не отримують в повному обсязі стимулюючі надбавки, встановлені згідно з критеріями оцінки оплати праці.

 

У Криму продукти офіційно подорожчали на 22%

9 жовтня. З початку року продовольчі товари в окупованому Криму подорожчали на 22%. Найбільше зросли ціни на часник – 40,7%, картопля – 20%, апельсини – 16,9%, капусту білокачанну – 15,5%, цибуля ріпчаста – 7,8%, яйця – 5,8%, курей охолоджених – 4,2%, сири тверді і м’які – 3,8%, фарш м’ясний – 3,5% , помідори, ковбасу варену – 3,3%, крупу гречану – 3,2%. Яловичина подорожчала на 2,8%, стегенця курячі – 2,7%, сосиски, сардельки, горіхи – 2,3%, сир жирний, майонез – на 2%.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті