“Полум’я надії” – полум’я для інших
15 / 04 / 2019Команда “Полум’я надії” утворилась ще 12 років тому, але як організація існує вже протягом 4 років. “Полум’я надії” реалізують такі проекти як “Real Student Life”, “Соціальне патрулювання” та “Допоможемо вижити”. Завдяки великим зусиллям та бажанням робити соціальні зміни, лише протягом 2017-2018 років спільнота долучила до своєї діяльності більше ніж 100 волонтерів та організаторів акцій, провела 5 громадських заходів, які в сумі охопили понад 8000 осіб.
“Зробити молодь соціально активною”
“Real Student Life”. Проект досить розгалужений і включає в себе як компоненти навчання та розвитку, так і розваг та комунікацій, за допомогою яких молодь може бути соціально активною та отримувати задоволення від спільного проведення часу та звичайного спілкування. Студенти та підлітки приймають участь у зустрічах, організовують флешмоби та акції, активно відвідують творчий та спортивний клуб.
Кожен флешмоб або акція це не просто залучення молоді у соціально важливих подіях та виховання їх громадської усвідомленості. А також, це повідомлення, яке молоде покоління доносить до жителів свого міста. Вони стають свого роду ретрансляторами цінностей та впливають на наше майбутнє.
“Натхненні волонтери, переповнені враженнями учні та приємно здивовані батьки з вчителями”
Надзвичайно актуальним у цьому молодіжному напрямі діяльності є курс “Університет здорової молоді”, який залучає учнів, батьків та вчителів до профілактики негативних практик. На сьогодні у Вінниці 10 шкіл, у яких проводиться “Університет здорової молоді” завдяки тренінгам, батьківським зборам та, навіть, педагогічним радам.
“Real Student Life” реалізується за підтримки всеукраїнської благодійної організації АСЕТ.
“Разом ми допоможемо багатьом!”
“Допоможемо вижити” та
“Соціальне патрулювання”
Назва проекту “Допоможемо вижити” буквально передає його спрямування. Адже для деяких це стає їх порятунком та останньою надією на те, щоб вижити у складних життєвих обставинах. “Полум’я надії”, разом із залученими до проекту волонтерами, регулярно збирають і відправляють контейнери з гуманітарними вантажами для розподілу між дитячими будинками, церквами, центрами реабілітації та місіями. Також спільнота займаємося організацією мобільного пункту збору гуманітарної допомоги та годування безхатченків.
Три роки тому, Департамент комунального майна Вінницької міської ради виділив приміщення, в якому тепер діє консультаційно-амбулаторний центр для нарко-, алкозалежних та співзалежних осіб. Наразі діють 2 адаптаційні центри: 1 чоловічий центр, 1 жіночий. Також цілодобово діє консультаційний центр амбулаторної адаптації та надання первинної допомоги бездомним особам м. Вінниці. У 2018 році було виділено ще одне приміщення, де “Полум’я надії” планують облаштувати ще один консультаційно-амбулаторний центр та відкрити цього року.
Кожен з цих центрів діє завдяки роботі волонтерів, що працюють позмінно. Вони приходять туди допомагати людям, які потребують шансу на виживаня!
«Дощ на голову не капає, та й слава Богу”
Іноді люди самі звертаються за допомогою до консультаційно-амбулаторного центру. Але організація проводить свого роду рейди, волонтери самі знаходять людей, яким необхідна допомога прямо на вулицях Вінниці.
Волонтери намагаються налагодити контакт, щоб зрозуміти, чим можна допомогти. Дуже часто такі зустрічі закінчуються тим, що людину проводять у центр, миють, годують, консультують та у разі необхідності надають медичну допомогу. Але так відбувається не завжди, адже люди іноді не готові одразу ж щось змінювати. В таких випадках важливо надати якусь первинну допомогу, наприклад надати першу медичну допомогу або супроводити до медичного закладу, нагодувати, допомогти одягом. Дуже важливою є і сама комунікація, той факт, що у разі необхідності ці люди знатимуть, куди вони можуть звернутись за допомогою.
“Хтось погоджується одразу змінити своє життя. А комусь потрібно знайти свій шлях…”
“Соціальне патрулювання” – це як і окремий напрям діяльності організації, так і частина проекту “Допоможемо вижити”.
У нас є мрія – “Центр розвитку”
“Дуже важко щось робити без команди, коли наприклад лише 2-3 людини соціально активні та намагаються реалізовувати ініціативи. Але якщо людина уже хоча б щось має, то дуже легко примножити це.”
ГО “Полум’я надії” починали з маленького. Було дуже важко, команда напрацьовувала базу контактів. Все це займало багато часу та зусиль, проте зараз, все це налагоджено як певна система та стратегія. В організації дуже міцна команда, в якій всі підтримують один одного.
“Заходити на нові простори нелегко”
Зараз “Полум’я надії” мріють розширити свою діяльність та створити “Центр розвитку” для дітей, підлітків та молоді. В організації на даному етапі є багато напрацювань та ідей, які могли б реалізуватись в саме в такому центрі, адже виклик присутній.
“Не потрібно порівнювати себе з іншими. Звісно, дуже гарно орієнтуватись на хороший приклад. Але важливо добре усвідомлювати свої можливості та ресурси”.
Навіть, на організаційному рівні, пошук контактів, започаткування нового напряму, реалізація…всі ці речі гарно формують та гуртують спільноту.
“Таку активність дуже рідко можна зустріти сьогодні в місті” – такі відгуки часто чують члени організації “Полум’я надії”, коли люди переглядають їх сторінку в соціальній мережі та діляться своїми враженнями. Але водночас, не дивлячись на це, команда також чує від інших спільнот та організацій, що про них дуже мало інформації в медіа та публічному просторі… Тому завжди є куди розвиватись та рости, щоб все більше людей дізнавалась про соціально важливу інформацію.
звертайтесь за гарячою лінією: ☎️ 0935612953, 0960063605