Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

На Вінничині переселенці найбільше потребують допомоги у працевлаштуванні, розвитку власного бізнесу, самозайнятості

22 / 01 / 2016

Я працюю у благодійному фонді «Подільська громада». Разом з громадськими організаціями «Гармонія» та «Джерело надії» ми були першими, хто почав займатися допомогою переселенцям на Вінниччині. Так тривало більше року, але якогось суттєвого результату, ефекту не було. Розумієте, їжа та одяг – це надзвичайно важливо, але перед людиною поставали і більш важливі питання працевлаштування, житла, влаштування дітей у садочок або школу, інтеграція в громаді тощо. Ці питання потребують комплексних та стратегічних рішень. Так я долучився до проекту і став Радником Міністра соціальної політики з питань переселенців.

Ця посада є дуже відповідальною. Одне з її ключових завдань як на мене – це об’єднання ресурсів та можливостей громадських організацій, державних органів та самих переселенців. Особливо б мені хотілося виділити такі напрямки роботи:

  • підвищення якості надання адміністративних та соціальних послуг для переселенців, сприяння у вирішенні конфліктів у цьому напрямку;
  • допомога у працевлаштуванні, самозайнятості, розвитку бізнесу переселенців;
  • покращення житлових умов для переселенців.

До мене звертається дуже багато людей. Найбільша кількість звернень стосується працевлаштування, розвитку власного бізнесу, самозайнятості. Ми активно працюємо, щоб вирішити ці проблеми разом з організацією «Джерело надії», Спілкою підприємців «Стіна» та проектом «Центр адаптації переселенців та підприємців із зони АТО та Криму у Вінницькій області». Ну і найскладніше у всій цій історії – це питання, які не мають нормативно-правової процедури регулювання або ж вона є нечіткою. Зокрема, це питання реєстрації неповнолітніх студентів, отримання свідоцтва про народження/смерть українського зразка, реєстрація внуків бабусею/дідусем, забезпечення дровами та іншою гуманітарною допомогою.

В роботі я стикаюся з багатьма труднощами, самі розумієте. Серед них можна вже виділити тенденції. Перша полягає в тому, що інколи людина, яка звертається по допомогу, сама не прикладає ніяких зусиль задля її вирішення. Друга ж – в нечіткості нормативно-правової бази, звідки випливає небажання органів державної влади сприяти вирішенню проблем. Мій рецепт вирішення проблем простий: переговори, переконання і аргументування.

Говорячи про позитивні моменти, згадався один дуже хороший випадок із практики. Я познайомився із переселенцями, які організували виробництво меблів ручної роботи. Їхня справа мала успіх, замовлень було багато і вони дійсно потребували належної бізнес-підтримки. Спільними зусиллями з ВОПО «Джерело надії», ми домоглися того, що на розвиток справи було виділено грант, який подарував нові можливості для розвитку.

З Радником міністра соціальної політики з питань ВПО у Вінницькій області можна зв’язатися за телефонами (098) 508 05 13, (066) 416 46 56 або написавши на пошту: s.danilov@krymsos.com.

На фото зліва направо Олена Лаба, КримSOS, Роман Гринюк, Ректор ДонНУ, Станіслав Данилов, Радник Мінсоц з питань переселенців

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини