Суд по справі Руслана Зейтуллаєва. Підсумки
21 / 04 / 2017Сьогодні, 21 квітня, в Північно-Кавказькому окружному військовому суді закінчилося чергове судове засідання у справі Руслана Зейтуллаєва. Його звинувачують за частиною першою статті 205.5 КК РФ як організатора осередку партії Хізб ут-Тахрір в Криму.
Про судове засідання в коментарі QirimInfo розповів кореспондент Радіо Свобода Антон Наумлюк. За його словами, на сьогоднішньому засіданні підбивалися підсумки всього судового процесу.
«Сторона звинувачення порахувала провину Зейтуллаева повністю доведеною і зажадала – 17 років позбавлення волі. Це стандартна цифра для статті, яку інкримінують Руслану», – розповів Наумлюк.
Адвокат Еміль Курбедінов прогнозує, що суд призначить Зейтуллаєву 15 років позбавлення волі.
«Курбедінов в своїй промові заявив, що всі звинувачення не підкріплені фактичним матеріалом. Нема доказів що він когось там вербував. Захист також просила суд звільнити Зейтуллаєва за відсутністю злочину в його діях», – додав журналіст.
Сам обвинувачений також «навідріз відмовився визнавати провину». Зейтуллаєв заявив, що ні до якого терористичного співтовариства він ніколи не належав. А також не організовував ніяких терористичних осередків.
«Велика частина його промови була присвячена релігійним темам. Він багато говорив про Іслам, про те, що незважаючи на звинувачення і на очевидний обвинувальний вирок, якого він очікує, в цьому він сумнівів теж ніяких не має, він своїм ідеям і тому, за що він переслідується, на його думку, він зраджувати не збирається, буде таким же віруючим. Його промова була в більшій мірі політичною або релігійною, ніж промова підсудного перед вироком», – повідомив Наумлюк.
Нагадаємо, 4 квітня Зейтуллаєв оголосив голодування. Його вимоги: припинити переслідування кримських татар і скасування вже ухвалених вироків. За 18 днів голодування він втратив 8 кг ваги.
Північно-кавказький суд почав заново переглядати кримінальну справу стосовно Руслана Зейтуллаєва на початку цього року. У вересні минулого року той же суд засудив його до семи років тюремного ув’язнення. Однак через два місяці Верховний суд РФ скасував Зейтуллаєву вирок. Сторона звинувачення наполягала на посиленні вироку.
Сторона захисту не сумнівається в повторному обвинувальному вироку суду і вже готова оскаржити це рішення у Верховному суді РФ і ЄСПЛ.