Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Переселенцы отстаивали свои права под стенами Кабмина

14 / 06 / 2016

Реалізація змін до Постанови здійснюватиметься шляхом створення мобільних бригад з СБУ та Нацполіціі, які зможуть прийти до ВПО, коли їм захочеться. Будуть створені спеціальні комісії, які будуть вирішувати, чи гідні батьки переселенців заробленої пенсії.

Оксана Єрмішина, представник Всеукраїнської організації у справах переселенців, заявляє:

«Коли частина громадян країни системно дискримінується протягом 2-х років, коли політичний вектор “розділяй і володарюй” залишається переважаючим над здоровим глуздом, неможливо сподіватися на позитивні зміни, безглуздо чекати економічних перетворень, марні очікування перезавантаження в кабінетах чиновників. Сьогодні неважливо хто ти, переселенець або місцевий житель. Сьогодні важливо те, що влада продовжує згубну традицію жити відірвано від народу, ігноруючи права людини і власні посадові інструкції. Я йду на мітинг, щоб сказати: “Досить!”. Я йду на мітинг, щоб нагадати їм, за які цінності стояв Майдан, я йду, тому що я більше не можу мовчати».

Акція пройшла в форматі театралізованого дійства. Таким чином переселенці та кияни показали, як вимушені переселенці ходять «замкненим колом» державних органів та втрачають свою приналежність до держави Україна, її громадянство, залишаючись просто «переселенцями».

На мітинг завітав також Мущинін Віталій Вадимович, заступник Міністра соціальної політики України. Він звернувся до мітингарів та пообіцяв врахувати думку громади в подальшому вирішенні проблеми відновлення соціальних виплат переселенцям.

Замміністра Соцполітики попросив громаду не робити поспішних висновків щодо новоприйнятих Кабміном змін у питанні соціальних виплат

По завершенню мітингу громада прийняла Резолюцію з низкою вимог до уряду. Текст резолюції розміщено нижче. Його також можна завантажити за посиланням.

 

РЕЗОЛЮЦІЯ

мітингу «За наші і ваші права!»

Київ, 14 червня 2016 року

 

8 червня Кабмін Кабінету міністрів України остаточно закріпив дискримінацію внутрішньо переміщених осіб (далі — ВПО), проголосувавши за проект постанови №365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

Уряд вніс  зміни до постанови № 637 від 5 листопада 2014 року, яка регулює порядок здійснення соціальних виплат (в тому числі – пенсії) ВПО та затвердив два порядки: Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам і Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування.

Затверджені зміни не обговорювались із представниками інститутів громадянського суспільства, не пройшли експертизу щодо наявності дискримінаційних положень, а також порушують Конституцію України та чинне законодавство.  

Зокрема, зміни передбачають:

  • створення місцевими держадміністраціями Комісій, які матимуть повноваження призупиняти та відмовляти в призначені соціальних виплат (в тому числі і пенсій). Це суперечить Конституції, адже пенсії мають виплачуватися всім громадянам України;
  • створення мобільних груп з представників МВС, ДМС, СБУ, Нацполіції та Пенсійного фонду, які можуть здійснювати додаткові перевірки ВПО із складанням Акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї;
  • в разі “призупинення” виплат за результатами перевірок, а потім їх поновлення, першу виплату після призупинення особа отримає тільки через два місяці після рішення Комісії. Повторне призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеній особі у випадку їх припинення можливе лише через шість місяців. Таким чином уряд хоче економити на своїх громадянах.  

Механізми контролю за соціальними виплатами для ВПО не повинні відрізнятися від механізмів контролю для всіх інших громадян України, інакше — ми дискримінуємо певну категорію населення. Є тільки один вид виплати, який призначається виключно ВПО — адресна грошова допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Контроль за отриманням цієї виплати може здійснюватись додатково, але виключно соціальними працівниками, без залучення правоохоронних органів.

Тому ми, учасники мітингу “За наші і ваші права” вимагаємо від Уряду:

  1. Припинити дискримінацію внутрішньо переміщених осіб.
  2. Скасувати зміни до Постанови №637 в запропонованому урядом форматі.
  3. Доопрацювати зміни до постанов відповідно до пропозицій громадських організацій (додаються);
  4. Всі проекти нормативно-правових актів, що стосуються ВПО та громадян, які проживають на тимчасово окупованій та непідконтрольній територіях, затверджувати виключно після проходження відкритої процедури  громадського обговорення.
  5. Розробити та впровадити державну стратегію щодо внутрішньо переміщених осіб та мешканців тимчасово окупованих територій із залученням до процесу розробки представників громадських організацій.

 

Організатори:

ГО «ДонбасSOS»;

ГО «Право на захист»;

ГО «КримSOS»;

ГО «Свої», Фроловская 9/11

«Луганська правозахисна група»,

«Євромайдан-Крим»,

Конгрес Сходу України

«Кримська діаспора»

Об’єднання підприємців  “Красний Луч»

Народна Рада Донеччини та Луганщини

УНРЛДО

Координаційний центр “Донбас”

ГО “Активна громадянська позиція

ГО “Активна громадянська позиція”,

ОСН “Кустанайська, 6”

Єдиний координаційний центр “Донбас”

БО “ БФ “Кримські біженці”

Проект “Без кордонів”

ГО «ВостокSOS»

 

 

Вибір редакції

Еще Новости