Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд в РФ переніс засідання у справах чотирьох кримських політв’язнів через погіршення стану їхнього здоров’я

30 / 06 / 2021


24 червня стало відомо про те, що політв’язні Сервет Газієв, Джеміль Гафаров, Ерфан Османов та Ленур Халілов не можуть брати участь в судових засіданнях через поганий стан здоров’я. Засідання по їхніх справах в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону відкладено.

Про це QirimInfo стало відомо від адвоката Айдера Азаматова. Про погіршення стану здоров’я  Ленура Халілова повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Рефата Юнуса.

«Сьогодні судове засідання по Газієву, Гафарову, Османову, Муртаза і Карімову (фігуранти другої Сімферопольської справи «Хізб ут-Тахрір», — ред.) не відбулося з тієї причини, що троє наших підзахисних захворіли. Це Газієв, Гафаров, Османов. Через хворобу, вони не змогли виїхати з СІЗО. Жодних документів медичних нам не надали. Судове засідання перенесли на 1 липня … Йдеться про високу температуру. У Газієва і Гафарова і так були проблеми зі здоров’ям, а у Ерфана Османова ознаки ГРВІ», — повідомив Айдер Азаматов.

Фігурант Алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» Ленур Халілов також не зміг взяти участь в процесі, оскільки у нього піднялася температура.

«Сьогодні мали відбутися дебати сторін, в яких обов’язково повинні брати участь всі підзахисні, будучи присутніми в суді. Попередньо фельдшери поставили Халілову діагноз ГРВІ, але медики додатково обстежують його, щоб виключити наявність коронавирусной інфекції», — повідомляє Рефат Юнус.

Наступне засідання у справі Халілова призначено на 28 червня.

Нагадаємо, стан здоров’я політв’язнів Сервета Газієва і Джеміля Гафарова за останні місяці серйозно погіршився. Так, 10 червня 2021 року Гафаров пережив інфаркт на тлі ниркової недостатності і був госпіталізований. У той же день під час судового процесу політв’язню Сервету Газієву вже уп’яте з березня 2021 року викликали «швидку допомогу» прямо в зал засідання.

Поділитись

Вибір редакції

Еще Публикации