Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Софийская площадь стала домом для чувственной фотовыставки «Мой дом там, где я»

16 / 11 / 2015

Пройшло вже більш ніж 1,5 року з того часу, як із окупованого Кримського півострова виїхала перша сім’я. Час невпинно іде, проте українське суспільство лихоманить від тих самих проблем, що й 1,5 роки тому. Порозуміння між місцевим населенням та переселенцями  – є однією з таких проблем.

Аби наблизити це порозуміння, в Києві підготували фотопроект «Мій дім там, де я». Він розповідає дванадцять зворушливих історій людей, котрі були вимушені полишити рідні міста й шукати нового прихистку. Це не біографічні довідки або довгі оповіді про переїзд. Це історії-почуття, що линуть з глибини серця. Прочитавши їх, Ви поглянете у вічі героям світлин і, можливо, глибше зрозумієте, що лежить на серці цих людей. Людей, на котрих сьогодні повісили ярлик «переселенець».

Для експонування фотовиставки обрали Софійську площу. Саме цим історичним місцем на роботу щодня снують тисячі людей. Сотні туристів приїздять на Софійську полюбуватись історичними пам’ятками. Відтак організатори сподіваються, що перехожі читатимуть історії переселенців і, можливо, таким чином стануть ближчими до них.

Фотовиставка «Мій дім там, де я» була ініційована та профінансована урядом Великої Британії через Посольство Великої Британії в Україні та Британську Раду в Україні. Відтак британські колеги разом з українськими високопосадовцями завітали на офіційне відкриття виставки.

Вітальне слово взяв пан міністр Десмонд Свейн. Він віддав шану Україні, яка вистояла перед лицем проблеми внутрішнього переселення. Також він із вдячністю згадав громадян, котрі прийняли та підтримали переселенців. Міністр запевнив, що у процесі відбудови Велика Британія та інші країни Європейського Союзу стоятимуть з Україною плечем до плеча, аби допомогти.

Висвітлені виставкою історії глибоко вразили британського міністра:

Я не знаю, як, побачивши цю виставку, пізнавши історії цих людей, ми, міністри, представники донорських організацій, громадяни, активісти зможемо спокійно піти додому й спати вночі. Я думаю, що ми будемо прокидатися і думати, що, якщо ми не зробимо достатньо, то страждання цих чудових людей будуть ще гіршими, ще тяжчими.

На офіційній церемонії вікдриття були присутні також Геннадій Зубко, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Джудіт Гоф, посол Великої Британії в Україні, та Ірина Геращенко, депутат і уповноважена президента України з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Усі охочі мають час до 28 листопада, аби на власні очі побачити світлини та познайомитись із пронизливими історіями.  

Фото — Анастасія Дрижак

[gallery-2601]

Поділитись

Вибір редакції

Еще Новости