Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Что объединяет общественные организации Киева и Винницы?

25 / 11 / 2015

16 учасників навчальної програми «Консолідація зусиль для довгострокових програм з питань ВПО» продовжують зустрічатися і обмінюватися досвідом з колегами з інших регіонів України. На цей раз вони відвідали Вінницю та Київ, де побували в 14 громадських організаціях, які займаються питаннями внутрішніх переселенців в регіоні.

Офіс уповноваженого по правам людини (Київ)

Представник Уповноваженого з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб – Лук’яненко Жанна Володимирівнарозповіла учасникам візиту про основні напрямки та правила надання допомоги переселенцям. Вона підкреслила, що основну масу проблем взяли на себе громадські організації та місцеві громади під час першої хвилі переміщення.

БФ «Свої» (Київ)

Колектив благодійного фонду розповів колегам власну історію про те, як його члени стали до роботи з початком евакуації людей. Саме тоді активісти вирішили не тільки надавати гуманітарну допомогу, але і сприяти соціалізації переселенців, влаштовуючи для них численні заходи. Особливу увагу співробітники благодійного фонду приділили організаційним моментам: веденню бази внутрішньо переміщених осіб, видачі талонів на гуманітарну допомогу, реєстрацію звернень тощо. «Ми хочемо дарувати людям свято, аби вони не думали, що їх спіткало лише горе», – підкреслила під час зустрічі Вікторія Василевська, координатор БФ «Свої».

Хаб «Будинок вільних людей» (Київ)

Продуктивним видався і візит до хабу «Будинок вільних людей», що об’єднує чотири громадські організації. Активісти та волонтери познайомилися та обговорили проблемні робочі питання, а також домовилися про конкретні види співпраці (допомога студентів у відновленні шкіл на Сході, відпочинок дітей-переселенців на Західній Україні).  

ГО «Джерело надії» (Вінниця)

Найкориснішим під час відвідування організації «Джерело надії» для учасників візиту стало відкриття підходів впровадження соціально-економічної адаптації переселенців, інформація щодо організації власного бізнесу в цьому регіоні та розвитку мікропідприємництва в цілому.

ГО «Гармонія» (Вінниця)

Про співпрацю з місцевою громадою, державними органами та бізнес-структурами розповіли представники ГО «Гармонія». Особливо учасникам сподобався кейс про створення переселенцями ініціативи, яка допомагає іншим переселенцям. Про підводне каміння реалізації подібної ідеї учасники дізналися під час живої дискусії.  Раїса Панасюк, голова ГО «Гармонія», наголосила: «Для добрих справ і активної допомоги не завжди потрібні великі кошти. Потрібні ресурси і гарна комунікація між громадами… Кожна організація має відчувати, що вона є теж дотичною до допомоги переселенцям».

Кожна організація має відчувати, що вона є теж дотичною до допомоги переселенцям

 Раїса Панасюк, голова ГО «Гармонія»

Активісти ж ГО «Об’єднання переселенців «Спільна справа» (Вінниця) обговорили з учасниками можливість спільного проведення майстер-класів для дітей. Особливу увагу необхідно звернути і на зустріч активістів з представником Міністерства соціальної політики України Марущенко Сергієм Володимировичем. Активістів цікавили такі питання як строки допрацювання загальної державної бази внутрішньо переміщених осіб, співпраця Мінсоц і Радників з питань переселенців, впровадження ряду програм тощо.

Програма поїздки включала також зустрічі з представниками УВКБ ООН, ВБФ «Право на захист», ГО «Соціальна дія». Завдяки ним активісти дізналися про найближчі події, правову допомогу переселенцям на території України.

Враженнями від відвідування навчального тренінгу поділилися учасники поїздки.

«Захід видався надзвичайно насиченим та інформативним. Особливо хочеться відзначити вдалу форму знайомства та зав’язування контактів з іншими учасниками», – Вольф Олександр Олександрович, БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги».

Жорнова Ольга Іллівна, ГО «Академія моніторингу і експертизи»: «Організаторам вдалося створити умови для плідної комунікації між учасниками. Всередині групи склалися гарні взаємовідносини завдяки підтримці, розумінню та співучасті в роботі навчальних візитів».

«Зустріч виявилася корисною і своєчасною. В мене дійсно було відчуття єдності учасників із різних регіонів України», Десятко Лариса Іванівна, ГО «Екологія і соціальний захист».

Програма «Консолідація зусиль для довгострокових стратегічних програм з питань ВПО» організовується КримSOS в рамках Української Ініціативи з Підвищення Упевненості (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Поділитись

Вибір редакції

Еще Новости