Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Вопрос он задал довольно категорично: или открывает собственное дело в нашей области, или со своими возможностями едет в другой регион …»

29 / 01 / 2016

Коли мене хтось питає, ким я працюю, я гордо відповідаю, що Радником Міністерства соціальної політики України з питань вимушено переміщених осіб в Полтавській області. Гордість відчуваю не тільки від того, що пройшла серйозний  конкурс на цю  складну і відповідальну посаду, а і тому, що маю можливість допомагати людям, які звертаються за порадою, запропонувати багаторічний досвід, знання та навички комунікацій з інститутами громадянського суспільства, органами влади,  бізнес-структурами, ЗМІ.

Однак час показав, що спеціальних знань та фахових навичок на цій посаді замало – необхідно мати твердий характер на той випадок, якщо доводиться долати інертність та байдужість деяких чиновників. Якщо говорити відверто, то в мене інколи опускаються руки. В такі хвилини я згадую про переселенців, які до мене звертаються, про їх історії – історії людей, які опинилися у важкій життєвій ситуації, про ті труднощі, які їм доводиться долати. І тоді я розумію, що просто зобов’язана «мобілізуватися» і йти далі.

Я взяла участь у цьому проекті тому, що він унікальний своїми можливостями, адже завдяки йому я можу у різні способи допомагати переселенцям, сприяти встановленню справедливості, порозумінню у суспільстві. Вам може здаватися, що це лише «пафосні слова», але для мене це і є сенс життя. Адже колись я вже зробила вибір – свідомо пішла з успішного бізнесу, яким займалася 10 років, в громадський сектор очолила полтавську спілку жінок «Чураївна» і почала займатися спонсорською допомогою жіночим та дитячим організаціям. Можете уявити собі, наскільки дивним цей крок видався для багатьох моїх друзів? Скоро стало очевидним, що лише  спонсорською допомогою досягти гендерної рівності між жінками і чоловіками неможливо. Мене це пригнічувало, але в той же час і дало розуміння того, що потрібно досягати системних змін, повністю віддаючись цій справі.

На посаді Радника я працюю вже 5-й місяць: займаюся  наданням допомоги переселенцям, проводжу моніторинг та аналіз найбільш типових проблем, з якими вони зтикаються, розроблюю та лобіюю відповідні пропозиції та програми перед органами влади, інститутами громадянського суспільства, налагоджую  комунікації між переселенцями і місцевими громадами. В такі моменти мабуть і розумієш, що потрібно досягати системних змін, щоденно та наполегливо, повністю віддаючись своїй справі.

Найчастіше до мене звертаються за допомогою у питаннях працевлаштування, надання правової та гуманітарної допомоги.

Одного разу до мене на прийом прийшов переселенець з Луганської області. В нього була мета – відкрити власну справу в Полтавській області, але питання він поставив досить категорично: або відкриває власну справу в нашій області, або зі своїми можливостями їде до іншого регіону. Як на мене, така категорія людей є надзвичайно цінною, для нас важливий їх інтелектуальний та соціальний ресурс. Ми зустрілися з ним декілька разів, і вірите, він не тільки лишився в Полтавській області, але і очолив громадську організацію, яка об’єднує та допомагає переселенцям.

Звернутися до Радника з питань вимушених переселенців у Полтавському регіоні, Ви можете, написавши листа або зателефонувавши: v.kurylko@krymsos.com, (093) 604 26 57.

Завантажити контакти Радника у своєму регіоні Ви можете за посиланням.

 

Поділитись

Вибір редакції

Еще Новости