Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Трудоустройство переселенцев в цифрах. Результаты исследования

29 / 04 / 2016

Рівень безробіття

Рівень безробіття в Україні в 2015 році, за даними Державної служби статистики, склав 9,5%. На жаль, окремої статистики по рівню безробіття серед переселенців України немає. Водночас з березня 2014 року по лютий  2016  року  в  Державну службу зайнятості звернулися 66 тис. переселенців з АР Крим, Донецької та Луганської областей. Це приблизно 5% від усієї кількості офіційно зареєстрованих ВПЛ в Україні.

Сфери зайнятості переселенців

Найбільші шанси знайти роботу після переселення були у людей, які раніше працювали в сфері IT, освіті (науці) або на виробництві. Кожен другий з них знайшов постійну роботу на новому місці проживання.

При цьому ГО «Центр занятості вільних людей» (ЦЗВЛ), яка опікується працевлаштуванням переселенців, стверджує, що кожному другому клієнту їхньої організації довелося змінити сферу зайнятості після переселення. Крім того, кожен другий працюючий після переселення займає нижчу посаду. Тільки 38% клієнтів залишаються на аналогічній посаді.

Способи пошуку роботи

Найефективнішими способами пошуку роботи є звернення до недержавних організацій, які займаються пошуком роботи, спеціалізовані газети і журнали, спеціалізовані сайти в інтернеті.

За результатами дослідження ЦЗВЛ, кожному другому переселенцю, який звертався по допомогу до Державної служби зайнятості, запропонували хоч якусь вакансію. Кожна третя запропонована вакансія вимагала меншого, ніж у клієнта, рівня кваліфікації. У 66% випадках вакансії, запропоновані Державною службою зайнятості, були нижче очікуваного рівня доходу і лише в 13% випадків відповідали йому.

Більше статитистики щодо безробіття та працевлаштування переселенців читайте в ДОКУМЕНТІ. У ньому Ви також знайдете:

  • список документів, які необхідно надати для отримання статусу безробітного у центах зайнятості та реєстрації;
  • умови застосування спрощенної процедури отримання статусу безробітного;
  • порядок призначення та розміри допомоги по безробіттю;
  • роз’яснення щодо компенсації роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та порядок її оформлення;
  • перелік категорій громадян, які мають додаткові гарантії в сфері працевлаштування;
  • практичні питання ведення підприємницької діяльності (припинення, закриття ФОП, зміна місця знаходження, початок власної справи).

Аналіз та статистику надано за підсумками семінару «Ефективна співпраця з центрами зайнятості», що відбувся в Будинку Вільних Людей 5 квітня за участі юристів та ВПО.

У дослідженні взяли участь експерти Сергій Шендеровський, координатор аналітичного напрямку ГО «Центр зайнятості вільних людей», Ганна Рассамахіна, юрист ГО «Центр зайнятості вільних людей», та Ольга Куришко,  експерт з адвокації ГО «КримSOS».

 

Поділитись

Вибір редакції

Еще Новости