Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Намеренно утерянные

4 / 10 / 2016
Ментальна ізоляція

Місцем зустрічі було обрано семінарський дім у карпатському селі Бабин – Хата-Майстерня. Схована на високій горі поміж буків та смерек, вона відкриває перед вами інший світ. Інший, бо навколо лиш гори й небо – настільки вражаюча картина, що навіть відсутність зв’язку не лякає. Інший, бо яку-не-яку дорогу для авто волонтери прорубали лишень цього літа. Сама ж Хата-Майстерня зводилась улітку 2015-го. Тоді всі будівельні матеріали, сантехніка та інше заносились на гору на спинах волонтерів.

На виході утворився унікальний простір, на якому затишно розташувалась хатина зі спальнями, майстернею води (так тут говорять про ванну кімнату) й автентичною піччю. Тренінгові програми проводяться здебільшого на просторій веранді або на горішньому поверсі сусідньої хати. На її першому поверсі місцеві господині частують гостей баношем, борщем, голубцями та іншими смаколиками, приправленими духом карпатських традицій. 

 

 

Організатори обрали саме цю місцину для зустрічі не без причини. Зробили це для того, щоб відірвати людей від міста й помістити в ізольоване середовище, аби вони повністю сфокусувались на зустрічі й витягнули з неї максимум результату. І це вдалося. Хата концентрує людей на собі та на людях навколо.

 

Люди-книги

На семінар до Карпат 27-29 вересня приїхали люди, за плечима яких – досвід, складні життєві історії, успіхи в роботі й набиті гулі (про них ми розповімо вам більше зовсім скоро в матеріалі на krymsos.com). Усі вони активісти з числа громадських організацій, які допомагають родинам переселенців у західних областях України інтегруватись у місцеві громади.

Упродовж трьох днів учасники семінару розробляли нові інструменти інтеграції переселенців у місцеві громади. Особливий ажіотаж викликав формат Живої бібліотеки. У якості «живих книжок» до учасників приїхали зокрема поліцейські міста Івано-Франківськ, аби показати, що таке інтеграція на практиці. Молоді люди, Антон та Альона, вразили учасників кожен своєю життєвою історією. У цих  історіях – досвід переселення, відстоювання свободи Батьківщини в зоні АТО, адаптація до життя в незнайомому місті, волонтерство та багато іншого (читайте інтерв’ю з ними невдовзі на krymsos.com).

 

Не так давно Антон захищав Батьківщину в зоні АТО. Сьогодні він захищає правопорядок у Івано-Франківську в якості поліцейського. А ще волонтерить в організації допомоги переселенцям

 

Стратегічне бачення майбутнього організації – тема, що викликала палку дискусію між учасниками зустрічі. Організатори семінару, активісти ГО «ДОМ4824», підняли цю тему, аби змусити організації подивитись на себе зі сторони, побачити свої слабкі місця та можливості для розвитку.

«Я дуже сподіваюсь, що люди зрозуміють, що без попереднього плану не слід починати працювати, – коментує Сергій Никоноров, голова правління ГО «Д.О.М.48.24». – Тобто так, як всі ми працювали ці два роки: є колл [у даному випадку call з англ. – потреба – прим. ред.], прикинули його під якісь приблизні напрямки роботи організації, почали готувати. Треба ж готувати проект, котрий дійсно виконує ціль організації».

 

Сергій Никоноров (з плакатом) асистує одному з учасників під час презентації групового мозкового штурму на тему можливостей громадських організацій 

 

У результаті, учасники зустрічі дійшли згоди в тому, що наразі сервісна допомога переселенцям відходить із приорітетів донорської підтримки та роботи організацій загалом. Над чим потрібно працювати, так це над інтеграційними проектами. При чому, організаціям слід уже сьогодні переорієнтувати свої проекти з переселенців на громади в цілому.

 

 

За словами учасників, зустріч дала не лише емоції й нові контакти, але й купу напрацювань для покращення роботи команди та взаємодії з іншими громадськими організаціями. Зустріч схожого формату вже відбулась в Коростені Житомирської області, а також у Черкасах для представників ГО центрального регіону. Найближчими ж вихідними у Херсоні обмінюватись досвідом зберуться активісти південних областей України.

Зустріч організовано ГО «Д.О.М.48.24» за сприяння Агенства ООН у справах біженців для підтримки ініціатив переселенців, що впроваджується ГО «КримSOS».

 [gallery-15495]

 Фото — КримSOS

 

 

 

Вибір редакції

Еще Новости