Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Учебный тур «Социальный заказ в Украине и как получить общественной организации финансирование на свою деятельность из местного бюджета»

2 / 12 / 2019

Соціальне замовлення — це дієвий механізм, який вже багато років працює у розвинених демократичних країнах. Переймання успішних практик соціального забезпечення на місцевому рівні створює умови для розвитку громадянського суспільства, яке, у свою чергу, може більш ефективно виконувати невластиві державі функції безпосереднього надання соціальних послуг.

Першою була зустріч із громадською організацією «Джерело надії», яка утворилася 14 років тому і наразі є виконавчим партнером Міжнародної організації з міграції по проекту з протидії торгівлі людьми. Проте, крім фінансування від міжнародних донорів, ГО «Джерело надії» має позитивний досвід співпраці з місцевою владою. Завдяки прямому фінансуванню з міського бюджету, організація проводить навчальні заходи для ОТГ і частково забезпечує підтримку власної організації.

Наступна частина навчального туру пройшла в компанії організації «Полум’я надії». Учасники мали змогу побачити результати роботи організації, побувати на пунктах допомоги бездомним та людям, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Також, у приміщенні ГО «Полум’я надії» відбулася зустріч із представником Вінницького міського центру служби у справах сім’ї, дітей та молоді Євгеном Козловим. Він розповів про особливості реалізації соціального замовлення у м. Вінниця та відповів на запитання учасників.

Другий день навчального туру пройшов у Вінницькому молодіжному центрі «Квадрат», який було облаштовано за сприяння та безпосереднього фінансування місцевої влади та УВКБ ООН.

«Квадрат» — інклюзивний простір, у якому є декілька приміщень для навчання, студія звукозапису, майстерня з 3D принтерами, а головне цей суспільний простір є безбар’єрним середовищем, яке повністю облаштоване для всіх, у тому числі для людей на інвалідних візках та тих, хто має проблеми з зором.

Після екскурсії центром, Ольга Шкарупа із ГО «КримСОС» та Віра Шелест, що представляє УВКБ ООН привітали учасників, розповіли про історію та особливості функціонування соціального замовлення в Україні.

Далі Юрій Зиков із ГО «Спільна справа» поділився власним досвідом об’єднання внутрішньо переміщених осіб для спільного вирішення проблем переселенців завдяки співпраці з місцевою владою. Організація «Спільна справа» була заснована у 2015 році. З 2016 р. активно співпрацює з ГО «КримСОС» та УВКБ ООН, завдяки чому її представники брали участь у навчальних заходах та отримали грант на організацію курсів з вивчення англійської мови для дітей. На даний час «Спільна справа»  отримує фінансування з місцевого бюджету Вінниці та має представництва у Києві, Козятині, Жмеринці, Полтаві й Краматорську.

Людмила Нецкіна, голова правління ГО «Гармонія» презентувала роботу організації, що займається створенням рівних умов для вінничан (у тому числі людей з інвалідністю) та фінансується із місцевого бюджету. Не в останню чергу завдяки ГО «Гармонія», Вінницю можна назвати одним із найбільш інклюзивних міст України.

Останньою в турі була зустріч та обговорення з Іващенко Світланою та Головко Наталею із Асоціації «Відкриті серця», які розповіли як на практиці скористатися соціальним замовленням в українських містах.

[gallery-37462]

Загалом, за словами учасників, навчальний тур був дуже актуальним і корисним для спільнот внутрішньо переміщених осіб. Отримані знання, практичні поради та контакти, можуть бути корисними для запровадження механізму соціального замовлення у своїх містах задля вирішення найбільш актуальних проблем соціального забезпечення.

Поділитись

Вибір редакції

Еще Новости