Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Возможно все: общественные инициативы рассказали, как привлекать идеи, людей и ресурсы в свои проекты

8 / 12 / 2016

На запрошення КримSOS до Києва з’їхалось 39 громадських ініціатив зі всієї України. Усі вони опікуються переселенцями у своїх громадах. У 2016 році вони отримали фінансову або іншу підтримку на втілення своєї ідеї від КримSOS і Агентства ООН у справах біженців.  Зустріч проводилась в форматі обміну успішними практиками. Подібні зустрічі КримSOS вже проводив або долучався в якості партнера у Коростені (Житомирська область), Полтаві,  Херсоні, с. Бабин (Івано-Франківська область) та Києві.   

Де шукати кошти для діяльності?

У 2014 році студенти-переселенці з Вінниці створили громадську організацію «Полум’я надії». Вони почали проводити розважальні зустрічі для студентської молоді. Анатолій Загляда, керівник організації вірив, що такі активності потрібні, та не дуже розумів, що робити та де брати кошти.

Сьогодні організація має приміщення на 120 кв м. Ремонт в ньому зробили волонтери за кошти благодійників. В організації понад 100 активістів. До дня боротьби з ВІЛ вони організували концерт на 300 чоловік та зняли соціальний ролик.  

Анна Чернікова, заступник голови  ГО «Полум’я надії» розповідає як вдалось знайти підтримку у бізнесменів: «Ми ходили до підприємців та розповідали їм про нашу роботу. Могли витратити 2 години на те, щоб отримати баночку фарби на базарі. Роботу з меценатами потрібно вести постійно. Ви повинні бути наполегливими, проте не нав’язливими. Зараз у нас є певна репутація та ми можемо не витрачати стільки часу на залучення коштів. Оренду нам сплачує меценат, для якого це не піар, а благодійність».

ЯК ЗАРОБЛЯТИ ДЛЯ ДІЯЛЬНОСТІ ГО?

Благодійний фонд та реабілітаційний центр «Точка опори» надає притулок жінкам, які страждають від наркотичної чи алкогольної залежності. Разом з дітьми вони можуть жити там до одного року. За 7 років роботи центр допоміг 260 жінкам та 65 дітям.

У центрі працюють волонтери. Гроші на його діяльність шукають з різних джерел. Допомагає виживати продаж  hand-made. Жінки шиють декоративні іграшки, одяг та проводять майстер-класи.

 «Починали ми з невеликої квартирки та акції «Чашка кави за дім», на якій збирали по 20 грн на діяльність організації. Та якби ми чекали часу, коли зберемо потрібну для початку суму, ніколи б не стартували», – згадує Марина Полтавець, одна з засновниць «Точки опори».

Зараз «Точка опори» готує проект для платформи Спільнокошт. За допомогою доброчинців планують зібрати 300 тис. грн.  Гроші витратять на професійне обладнання для створення майстерні з пошиву. Усі охочі можуть долучитись до заходів на підтримку проекту. Перший майстер-клас по пошиттю іграшок відбудеться 25 грудня в Києві.

ВСЕ В ВАШИХ ДОЛОНЬКАХ

Карина Манько приїхала до містечка Сміла Черкаської області з луганського Стаханова. Переселенців в місті небагато, всього близько 550 осіб. Відсутність безкоштовних гуртків для дітей – перше, що вразило на новому місці.

 

«Ми створили арт-студію «Долоньки» для дітей з малозабезпечених сімей та переселенців. Приміщення дала бібліотека. Цілий рік проводили творчі мастер-класи по темам, яких немає у шкільній програмі. Випалювати по дереву, робили квіти з шовку, свічки з натурального воску, малювали в техніці «Шовкової акварелі», – поділилась Карина.

Арт-студія працює як ініціативна група. Карина планує продовжити заняття та провести виставку робіт учасників в бібліотеці.

ЩО ДАЛІ?

Планів та пропозицій від учасників було багато: створити асоціацію організацій, провести один з семінарів в Бердянську біля моря, створення місць, де місцеві громади можуть спілкуватися і багато інших. Але вирішили, що головне – продовжувати активну роботу та співпрацю.

Для обміну ідеями та досягненнями КримSOS створив спільноту ГРОМАДИ УКРАЇНИ. Там кожний може знайти однодумців та розповісти про свої проекти. Долучайтесь та слідкуйте за новинами.

Якщо у Вас є ідея розвитку громади або Ви шукаєте активних громадян у Вашому місті, звертайтесь на гарячу лінію  КримSOS:

  • Київ: (063) 073-16-19, (096) 684-88-47, (095) 031-53-97;
  • Львів: (050) 381-14-89, (067) 474-56-08;
  • Херсон: (095) 277-53-55, (067) 219-78-50;
  • Полтава: (066) 579-07-88;
  • Запоріжжя: (067) 469-42-23.

У заході  взялиучасть організації:

ГО «Театр Переселенця»  
Peace Corps 
ГО «Добротвор» 
ГО «Точка опори»
ГО «Мир на долоні» 
ГО «Полум’я надії»  
Краплинка 
Фундація розвитку Червонограда 
ГО «Молодь за глобальний прогрес» 
ГО «Координаційний центр» 
ГО «ОВП БАЛТО»

Поділитись

Вибір редакції

Еще Новости