Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупаційні «суди» винесли 472 постанови про «дискредитацію армії рф» у Криму  

3 / 11 / 2023

За рік і 9 місяців окупаційні суди в Криму винесли 472 постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за нібито дискредитацію російської армії. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.   

«З 4 березня 2022 року по 31 жовтня 2023 року окупаційні суди в Криму винесли 472 постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за нібито дискредитацію російської армії (ст. 20.3.3 КоАП рф), з них 27 – лише у жовтні цього року», – підсумував аналітик.   

За цей час так звані суди в Криму винесли 5 вироків у кримінальних справах про нібито повторну дискредитацію російської армії (ст. 280.3 КК рф). Один з них був винесений у жовтні цього року. Йдеться про Дмитра Козлю, який не був публічною людиною та володіє торговими точками у Сімферополі.   

Крім того, з 2 березня 2022 року «суди» в Криму винесли 2 вироки в кримінальних справах про нібито «фейки» про російську армію (ст. 207.3 КК рф).   

4 березня 2022 року російські депутати ухвалили поправки до законодавства, що передбачають адміністративну та кримінальну відповідальність за «дискредитацію збройних сил російської федерації». Це дозволяє переслідувати людей за поширення інформації та висловлювання позиції про повномасштабну війну, що відрізняється від офіційної позиції кремля.  

На думку Євгенія Ярошенка, чим довше триватиме повномасштабна війна, тим більше буде справ про «дискредитацію російської армії», адже за цією статтею фактично будь-хто може стати жертвою політично вмотивованих переслідувань.  

Поділитись

Вибір редакції

Еще Новости