Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Регіональний координатор КримSOS провів лекцію з історії кримських татар для студентів Луцька

6 / 10 / 2023

4 та 5 жовтня регіональний координатор КримSOS Антон Євтушок провів дискусію та лекцію для студентів університетів Луцька та розповів про історію кримськотатарського народу.

Перший захід у форматі дискусії відбувся 4 жовтня. До нього долучилися студенти-політологи Волинського національного університету імені Лесі Українки. Основною темою дискусії було повстання кримських татар, що відбулося у квітні 1918 року. Також присутні обговорили Кримську операцію Петра Болбочана та змогли дізнатися більше про повстанські національні рухи 1917–1921 років у Криму.

Наступного дня Антон провів лекцію для студентів Луцького педагогічного коледжу. Вона була присвячена Кримській народній республіці, що існувала у 1917–1918 роках. Дуже цікавим і важливим є той факт, що це державне утворення було першою мусульманською республікою та першою мусульманською країною, де жінки отримали виборче право та могли бути обраними до органів влади.

Студентська молодь Луцька мала змогу покращити свою обізнаність щодо історії кримськотатарського народу, відвідавши освітні заходи, організовані регіональним координатором ГО «КримSOS» Антоном Євтушком. Лекції було присвячено 150-тій річниці з народження Петра Болбочана — полководця, який звільнив Крим від більшовиків 1918 року. До заходу також долучилася ініціативна група «Бібліотекарі». Вони підготували виставку літератури про цей історичний період.

Регіональні координатори КримSOS працюють у Вінницькій, Полтавській, Сумській, Черкаській, Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській, Рівненській, Чернігівській, Хмельницькій, Житомирській, Київській, Волинській та Чернівецькій областях.

Це одна з ініціатив КримSOS у межах проєкту «Посилення спільнот ВПО в центральних та західних областях України», що реалізується за фінансової підтримки Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН).

Поділитись

Вибір редакції

Еще Новости