Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Общественность призывает Президента подписать новопринятый закон о переселенцах

31 / 12 / 2015

Президенту України

Порошенку П.О.

КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ

ЩОДО ПІДПИСАННЯ ЗАКОНУ

«Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»

Шановний Петре Олексійовичу!

 

24 грудня 2015 року Верховною Радою України повторно з пропозиціями Президента був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (реєстр. № 2166) (далі — Закон № 2166).

Попереднє ветування вказаного Закону стало великим розчаруванням для громадськості,  міжнародної спільноти та 1,6 млн. осіб, які вимушені були покинути свої домівки не за власною волею, внаслідок окупації Криму та військового конфлікту на Сході України.

Авторський колектив Закону № 2166 складається із народних депутатів, представників міжнародних структур, недержавних організацій та ініціатив, що опікуються правами внутрішньо переміщених осіб та щоденно надають їм допомогу (гуманітарну, соціально-психологічну, юридичну тощо). Всі без виключення положення законопроекту цілком і повністю ґрунтуються на тих реаліях, в яких живуть переселенці і спрямований на вирішення їх реальних проблем, які виникли через недосконалість нині чинного Закону.

У процесі підготовки законопроекту до заслуховування його у Парламенті суттєвих зауважень до тексту не було у жодного з органів виконавчої влади.

Більше того, спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи в Україні зазначив, що прийняття законопроекту № 2166 надасть важливу можливість покращити законодавство України у цій сфері та привести його у відповідність з міжнародними стандартами та стандартами Ради Європи у сфері захисту прав людини.

Відповідно до оприлюднених на сайті Парламенту Пропозицій Президента України, рішення про відправлення законопроекту на доопрацювання було прийнято з наступних причин:

  • не визначено уповноваженого органу, який буде виявляти факт відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання та підтверджувати інформацію про її переміщення в межах України;
  • не врегульовано механізму перевірки факту тривалої відсутності внутрішньо переміщених осіб за місцем проживання та інформації про їх переміщення в межах України.

З урахуванням вказаних пропозицій Президента України, Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин спільно із громадськими організаціями  були розроблені відповідні положення до Закону № 2166, згідно з якими:

  • рішення про скасування дії довідки приймається керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання особи;
  • інформацією, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання, є:
    • дані, отримані з відповідних державних реєстрів;
    • дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад з органами виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
    • дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад з громадськими об’єднаннями, волонтерськими, благодійними організаціями, іншими юридичними та фізичними особами, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам відповідно до статті 16 цього Закону.

Зазначений текст Закону № 2166 був підтриманий громадськими організаціями на погоджувальному засіданні Комітетуз питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, рекомендований Комітетом до прийняття та підтриманий  Парламентом 24 грудня поточного року 266 голосами.

З урахуванням викладеного, ми, представники громадських організацій, співавтори законопроекту, просимо Вас, шановний Петре Олексійовичу, невідкладно підписати Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» з урахуванням того, що на його підписання та набрання ним чинності вже майже рік чекають більше 1,6 млн. внутрішньо переміщених осіб, правозахисників та міжнародні партнери України. Він містить багато важливих змін, що на практиці суттєво покращать стан забезпечення прав і свобод переселенців, та відповідають міжнародним стандартам у сфері захисту прав людини.

З повагою та надією на найскоріше підписання Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»:

Наталія Веселова, президент БО «БФ допомоги батальйону “Донбас”»;

Юлія Галаган, координаторка Ресурсного Центру для допомоги вимушеним переселенцям;

Олександ Галкін, президент ВБФ «Право на захист»;

Тетяна Гладкова, ГО «Сила Майбутнього»;

Олександра Дворецька, БФ «Восток-SOS»;

Тетяна Дурнєва, Інститут суспільно-економічних досліджень;

Борис Захаров, Українська Гельсінкська спілка з прав людини;

Тетяна Кiрiллова, голова Правлiння ГО «Громадська iнiцiатива Луганщини»;

Марина Лебідь , співзасновниця ГО «Центр зайнятості Вільних людей»;

Роман Лихачов, голова МГО «Чугуївська правозахисна група»;

Надія Пашкова, програмний директор ДОО ВГО «Комітет виборців України»;

Олена Семьоркіна, координатор ГО «ОРГАНІЗАЦІЯ РОЗВИТКУ “ЄДИНА КРАЇНА”»;

Тетяна Строй, виконавчий директор ГО «Донецький прес-клуб»;

Таміла Ташева, голова правління ГО «КримSOS»;

Олеся Цибулько, засновник БО «БФ допомоги батальйону “Донбас”».

Поділитись

Вибір редакції

Еще Новости