Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Во Львове журналисты приняли участие в тренинге по освещению темы вынужденных переселенцев

18 / 11 / 2015

Темою тренінгу стало висвітлення подій, пов’язаних з конфліктом на Сході України та в Криму. Для львівських ЗМІ ця проблема є вкрай актуальною, адже в області наразі проживає велика кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

У перший день тренінгу журналіст, правозахисник та громадських активіст Максим Буткевич говорив про роль ЗМІ під час кризи та соціальну відповідальність журналістів. Також разом з тренером представники ЗМІ опрацювали типові мовні помилки журналістів під час висвітлення теми вимушених переселенців. На додаток, координатор львівського офісу КримSOS Алім Алієв охарактеризував загальну ситуацію з ВПО в Україні та регіоні.

 

DSC_6437

DSC_6486

 

У другий день медійник Павло Новіков відпрацював з учасниками тренінгу практичні аспекти роботи журналістів з темою вимушених переселенців, а саме принципи розповсюдження інформації, опрацювання джерел, вибір структури матеріалу і багато інших. У заключній частині виступила спікер Марго Гонтар з інформаційної платформи StopFake з питаннями достовірності та верифікації даних.

 

77
88 110

11

IMG_1805

24 грудня учасники тренінгу змогли долучитись до участі в круглому столі «Налагодження діалогу між переселенцями і приймаючою стороною для сприяння сталого розвитку громади». Цей захід об’єднав представників владних структур (Львівської обласної державної адміністрації, міжвідомчого координаційного штабу, обласного центру зайнятості, державної міграційної служби тощо), наглядової місії ОБСЄ в Україні та громадських активістів («КримSOS», «Кримська хвиля», «Громадський сектор Євромайдану Львівщини») з переселенцями,  які приїхали зі сходу України, і представниками кримськотатарської громади.

01

Переселенці акцентували увагу на тому, що головна проблема – це забезпечення робочими місцями з житлом або ж надання житла там, де реально знайти роботу. Більше того, учасники круглого столу наголошували, що у Львові надзвичайно високі ціни на оренду житла і не співмірно дорого коштують послуги маклерів, якщо порівнювати з іншими містами України. Вони розповіли, що трапляються випадки, коли ріелтори відмовляються здавати житло вихідцям з Донбасу, таким чином просто намагаючись «накрутити» ціну.

Стосовно питання працевлаштування, представники Служби зайнятості поінформували, що за березень-грудень у них було зареєстровано 1221 тимчасово переміщену особу, з них працевлаштовано 206. Загалом відгукнулося 140 роботодавців, які готові надати переселенцям роботу. Інші владні структури також відзвітували з питань роботи з переселенцями.

У свою чергу юрист київського офісу КримSOS Вікторія Савчук поділилась досвідом налагодження комунікації та співпраці громадського сектору та  органів виконавчої влади в місті Києві. 

Співзасновник і координатор західноукраїнського офісу КримSOS Алім Алієв підсумував обговорення на круглому столі: 

«Було б наївно очікувати, що цей круглий стіл вирішить всі питання переселенців. Але він став майданчиком для обміну думок, рефлексії та діалогу. Тільки так ми можемо налагодити системну роботу з переселенцями».

 

 03 08 011 014 016      

Поділитись

Вибір редакції

Еще Новости