КримSOS: чому Україні необхідно якнайшвидше спростити процедуру реєстрації народження та смертей на окупованих територіях
11 / 10 / 2023Верховна Рада виступає проти ухвалення законопроєкту № 9069 про спрощення реєстрації народжень та смертей, які відбулись на тимчасово окупованих територій. Через це Україна уже зараз втрачає дорогоцінний час, який можна було б використати на розробку інструментів для скорочення перехідного періоду на деокупованих територіях. Адвокатка КримSOS Анна Рассамахіна розповіла у своїй колонці для УП Життя, чому так важливо ухвалити законопроєкт.
Законопроєкт № 9069 про запровадження позасудового (адміністративного) порядку реєстрації народжень та смертей, які відбулись на ТОТ, був наданий до розгляду Верховній Раді ще 28 лютого 2023 року, однак і досі не був ухвалений.
«Така процедура рано чи пізно буде запроваджена, адже в судовому порядку неможливо зареєструвати всі факти народжень та смертей, які відбулись на ТОТ із 2014 року. Це неможливо як під час окупації, так і після її закінчення. Проте наразі законодавець категорично проти ухвалення цього закону. Причини різні, однак варто розуміти, що ми втрачаємо час замість напрацювання дієвих правових механізмів. Цей час можна було би використати на розробку інструментів для скорочення перехідного періоду на деокупованих територіях, роботу на майбутнє», — пише Анна Рассамахіна.
На її думку, усе йде до того, що після деокупації території опиняться в правовому вакуумі, «без готових правових механізмів та навіть без розуміння з боку державної влади, якими ці механізми мають бути», — додає адвокатка.
Саме тому, на її думку, варто ухвалити законопроєкт 9069. Нагадуємо, що раніше Коаліція організацій, що опікуються захистом прав постраждалих унаслідок збройної агресії російської федерації проти України із залученням Міністерства юстиції України навели 8 причин для ухвалення цього закону.