Вопросы касающиеся военнопленных и гражданских заложников +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Історії переселенців, що надихають: гуманітарна допомога від ГО «ДОБРОТВОР»

19 / 08 / 2020

У Всесвітній день гуманітарної допомоги ми з вдячністю хочемо розповісти про небайдужих переселенців, які своїми зусиллями створили всеукраїнську мережу з надання гуманітарної допомоги. Вони почали з об’єднання ВПО, згуртувалися  в місті Коростень Житомирської області, зареєстрували громадську організацію «Добротвор», а з 2016 р. розпочали свою діяльність і  в районах, що межують з Коростенщиною.

 

 

На сьогодні організація об’єднала в своїх лавах майже всіх ВПО міста, більшість — з Коростенського району, багато — з сусідніх районів. Загалом на сьогодні вони опікуються більш як 1000 ВПО з числа жителів північно-східної частини Житомирщини. 

Вони консультують, навчають, допомагають їм з реєстрацією, з оформленням документів, з працевлаштуванням, з пошуком житла, з обслуговуванням та багатьма іншими питаннями. Вони практично самостійно, швидко та ефективно вирішують більшість проблем ВПО. 

Насамперед слід зазначити, що, відразу після заснування ГО «ДОБРОТВОР» в 2015 році, організацією був створений гуманітарний штаб, силами якого постійно провадиться досить складна та кропітка діяльність з індивідуального обслуговування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) через власний пункт видачі гуманітарної допомоги. 

З початку 2016 року діяльність ГО «ДОБРОТВОР» було поширено на територію північно-східного регіону Житомирської області, в якому натепер зареєстровано близько 1300 ВПО. Тоді ж започаткували акцію «Переселенці допомагають громаді». За власною ініціативою вони прийняли на обслуговування в своєму пункті видачі містян — дітей-сиріт, дитячі будинки сімейного типу та СПД міста, родини загиблих учасників АТО, учасників АТО/ООС, осіб з інвалідністю та інших осіб в СЖО — а це більш як 150 осіб, що вже кілька років обслуговуються в ГО «ДОБРОТВОР». 

А з 2017 року почали надсилати допомогу переселенським громадам з інших регіонів України. ГО «ДОБРОТВОР» було здійснено постачання або сприяння постачанню благодійної та гуманітарної допомоги членам 32 партнерських організацій в 18 областях України та м. Київ. Їм завжди та до всього «є діло». Пандемія COVID-19 — ДОБРОТВОРці надають допомогу міським медикам. 

У квітні цього року на Житомирщині сталася біда — масштабні пожежі. Вигоріли цілі села. Переселенці одними з перших долучилися до надання допомоги.

У червні стався вибух дому в Києві на Позняках —  переселенці організували збір та надіслали допомогу, бо там були переселенці — орендарі квартир. Потім — повені у західних областях України. Знову «Добротвор» направили допомогу до Чернівецької та Івано-Франківської областей.

Організація має кілька іноземних донорів, орендований митний склад, надані місцевою владою і бізнесом у користування офісне та складські приміщення з пунктом первинної обробки вантажів, логістичним центром. І саме зараз на своїй базі організація створює Всеукраїнський хаб з надання гуманітарної допомоги переселенцям з усіх областей України. Уже отримали перший гуманітарний вантаж з Норвегії, завершують його розподіл та надання партнерським організаціям з 8 областей. 

З 2016 року ГО “Добротвор” є активною учасницею проекту «Посилення спільнот ВПО в західних та центральних областях Україні», який реалізується ГО “КРИМСОС” за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців. Учасники  організації беруть активну участь в навчальних заходах, організованих ГО “КРИМСОС” та  є ініціатором та співорганізатором проведення тренінгів, навчальних турів,  візитів до м. Коростень та вебінарів для представників партнерських організацій, які займаються гуманітарною діяльністю. 

У результаті навчання та постійного організаційного розвитку організацією розроблена та з 2019 р.  впроваджується навчальна програма поводження з гуманітарною допомогою, що складається з теоретичного і практичного курсів та охоплює всі нюанси здійснення операцій з гуманітарними вантажами — від оформлення заяв/заявок до фактичного надання допомоги та складання звітності.

У 2020 році для представників громадських організацій був проведений вебінар на тему «Гуманітарна допомога в житті переселенських громад: сучасні реалії, вимоги, можливості», запис вебінару можна знайти ТУТ.

 

Поділитись

Вибір редакції

Еще Новости