Дорожная карта для выпускников из Крыма: как получить образование в Украине
16 / 06 / 2016- Якщо Ви зареєструвались на ЗНО на ОСНОВНУ сесію (з 5 травня-17 червня) і вже успішно здали перші ЗНО-ДПА з української мови та літератури, математики/історії України, заберіть український атестат у загальноосвітньому навчальному закладі, до якого Ви були зараховані на навчання. Продовжуйте здавати ЗНО на основній сесії в червні.
Отриманий атестат дає право вступу на бюджет в будь-який університет, технікум, коледж, професійно-технічні навчальні заклади (ПТНЗ) України, а також в університети Європи, світу.
- Якщо Ви зареєструвались до 20 травня на ПЕРШУ ДОДАТКОВУ сесію (з 14 червня по 4 липня), то складайте ЗНО з потрібних предметів.
Увага! Український паспорт мати не обов’язково. Необхідно:
1) особисто з’явитися в пункт здачі ЗНО у вказані дати;
2) здати ЗНО-ДПА з української мови і літератури, математики/історії України;
3) отримати український атестат у загальноосвітньому навчальному закладі, до якого Ви були зараховані на навчання. Атестат дасть право вступу на бюджет в будь-який університет, технікум, коледж, училище України, а також в університети Європи, світу.
- Якщо Ви не встигли здати ЗНО-ДПА в основну (травень-червень) та першу додаткову сесію (червень), приходьте на ДРУГУ ДОДАТКОВУ сесію, яка відбудеться з 2 по 9 липня. Для цього Вам необхідно до 21 червня повідомити в Херсонський регіональний центр оцінювання якості освіти про намір скласти ЗНО в липні. Проходження цієї процедури також дасть можливість отримати український атестат у загальноосвітньому навчальному закладі, до якого Ви були зараховані на навчання. З атестатом ви зможете вступати в будь-який навчальний заклад України та світу.
- Крім звичайної процедури отримання українського атестату (див. пп.1,2,3), можна отримати також документ про освіту державного зразка за СПРОЩЕНОЮ процедурою.
Увага! Категорія випускників, які отримали український атестат за спрощеною процедурою, мають право вступу лише до УПОВНОВАЖЕНИХ вищих навчальних закладів, включаючи коледжі та технікуми в їх структурах:
- Придніпровська державна академія будівництва та архітектури;
- Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет;
- Запорізький національний університет;
- Чорноморський державний університет імені Петра Могили;
- Львівський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи»;
- Національний університет «Львівська політехніка»;
- Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка;
- Херсонський державний університет;
- Херсонський національний технічний університет;
- Херсонська державна морська академія;
- Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського (м. Київ);
- Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.
- Для отримання атестату за СПРОЩЕНОЮ процедурою Вам потрібно звернутись до Освітніх центрів «Крим-Україна», які з початку ЛИПНЯ будуть відкриті в містах Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Львів, Миколаїв, Харків, Херсон. В освітніх центрах потрібно обов’язково письмово скласти ДПА з української мови та історії України ХХ-ХХІ ст.. Середній бал документа про загальну освіту (або довідки) розраховується як середній бал атестації з цих двох предметів.
- Освітній документ протягом 3 місяців буде замінено на документ про загальну середню освіту в освітніх центрах, де Ви його отримали. У додатку до цього документу з усіх предметів буде проставлено «атестовано». Протягом 2016-2017 навчального рокув Вас (за бажанням) буде можливість пройти річне оцінювання та отримати додаток до документа про освіту з реальними оцінками.
- Документи для вступу у ВНЗ за державним замовленням на денну форму приймаються до 18 години 24 липня, вступні іспити проводяться до 26 липня, а зарахування — не пізніше 12 годин 28 липня. Прийом документів для професійно-технічних навчальних закладів – до 31 серпня.
- На YouTube-каналі ГО «Фонд «Відкрита політика» триває інтенсивний онлайн-курс з
української мови й літератури та історії України для школярів з Донбасу та Криму з підготовки до ЗНО, ДПА (за підтримки Представництва ЮНІСЕФ в Україні, Міністерства освіти і науки України, Освітнього порталу «Педагогічна преса», агенції «Укрінформ»).
Більше інформації на сайтах:
Міністерства освіти та науки України
Український центр оцінювання якості освіти
Громадська організація «Фонд «Відкрита політика»
Телефони гарячої лінії:
Міністерства освіти і науки України: (044) 481-47-58, (067) 504-32-18 (пн-пт, 9:00-18:00).
Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти: (0552) 46-00-55.