Херсон: +3 8(095) 277-53-55

Консультація по Skype виключно
для тих, хто знаходиться у Криму.
Акаунт для звернень: krymsos_legal

 

Консультація психолога

+3 8 (050) 867-84-28

(Viber, Telegram, Whatsapp)

psiholog@krymsos.com

Світ можна змінити на краще — варто діяти, а не чекати на зміни — координатор КримСОС Олексій Тільненко

1 / 10 / 2020

З 2017 року я є координатором Херсонського офісу організації

Привіт, мене звуть Олексій. Багато хто з переселенців і кримчан знають мене як людину, що готова допомогти в складній ситуації і як координатора Херсонського офісу КримСОС.

КримСОС з’явився в моєму житті в 2015 році. Знаючи про мій активістський бекґраунд і про тісні стосунки з Кримом, знайомий запропонував приєднатися до команди організації для допомоги людям в Херсоні, які виїжджали з окупованої території України.

Складно сформулювати одним словом з чого я починав роботу в КримСОС. Моя діяльність передбачала багато різних аспектів: це і організація надання прямої (гуманітарної) допомоги людям, координація зустрічей з партнерами і державними установами, прямий захист прав людей, коли разом з людиною йшли і боролися за її права по кабінетах різних чиновників і функціонерів.

Окремим напрямком була розробка рекомендацій і проектів щодо вдосконалення нормативно-правової бази та усунення проблемних питань, з якими ми стикалися в процесі роботи, а постраждалі люди — у повсякденному житті.

З 2017 року я є координатором Херсонського офісу організації, тому менше займаюся прямою допомогою постраждалим, долучаюся тільки в якості “важкої артилерії” :), коли ситуація вкрай кричуща. З рештою дуже добре впорається наша команда. Все ще займаюся взаємодією з державними органами та партнерами з НУО для прийняття відповідних рішень на рівні регіону і країни в цілому, для поліпшення життя постраждалих від російської агресії людей. До цього додається проектний менеджмент і всілякі адміністративні штуки.

Окупація стала переломним моментом, я відчув себе обдуреним

Я наполовину кримчанин. До початку окупації Криму я був досить проросійським — «Севастополь – місто російської слави» і таке інше. Навіть під час Майдану я був обурений побиттям студентів, але досить пасивним. Окупація стала переломним моментом, я відчув себе обдуреним, і остаточно самоідентифікувався як українець.

Для мене окупація Криму стала особистою трагедією. Я дуже уважно стежив за кожною новиною про те, як там розгортаються події. Як триколорів ставало все більше, як блокували наших військових, як зникали люди, які виходили на протести. Тоді, в 2015 році, я ще не усвідомлював причини моєї згоди долучитися до команди КримСОС, однак зараз розумію, що це була якась трансформація того смутку і печалі на позитивні дії, спроба зробити хоч щось, що було в моїх силах.

КримСОС також змінювався, з маленькою ініціативної групи людей перетворився в потужну, офіційно зареєстровану організацію. Дуже цінними активами я вважаю нашу гарну репутацію і довіру людей, які звертаються до нас по допомогу, нашу прозорість, і експертність, яка змушує прислухатися до наших рекомендацій.

Подзаг: Крим сприймається як постійна загроза з півдня

До окупації, для жителів регіону, наближеного до Криму, півострів сприймався як дача, куди можна було швидко і зручно поїхати на відпочинок. Зараз Крим сприймається як постійна загроза, яка нависає з півдня. Для когось це сімейна трагедія, хтось будує на цьому тіньовий бізнес, по-різному сприймається. Але єдине можна сказати точно — постійні спроби впливу на населення наближеної материкової частини України — є буденністю.

З досвіду своєї роботи можу сказати всім — світ можна змінити на краще, варто діяти, а не чекати на зміни.

Чим будеш займатися, коли ми повернемо Крим? Можливо повернуся до сфери ІТ, а може ні, але чимось зовсім іншим, ніж зараз. Дуже непросто працювати в постійному негативі, до нас же не приходять люди у яких все в порядку. Одні проблеми змінюються іншими, іноді навіть ми, з нашим величезним досвідом, не можемо нічим допомогти. Дуже радий, що таких випадків стає все менше.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті