Як спільнота у Конотопі робить світ кращим

Березень 21, 2019 14:37 0 397
Після анексії Криму та початку воєнних дій у нашій державі з’явилося більше мільйона переселенців. Вони були змушені переїхати до різних населених пунктів по всій Україні. Серед них є багато людей з інвалідністю. Часто їхні проблеми є набагато складнішими, ніж ми можемо собі уявити. Особливо це стосується місцевої інфраструктури.

У 2017 р. в місті Конотоп Сумської області переселенці разом із місцевими жителями створили громадську організацію для вирішення проблем людей з інвалідністю. Це ГО «Конотопська організація інвалідів-візочників «Велес». Вона була заснована людьми, які в силу обставин змушені пересуватися на інвалідних візках – Євгеном Величко та Маргаритою Деревцовою (крім них ще 6 співзасновників).

З того часу спільнота почала проводити соціально-культурні, спортивні заходи, займатися правозахисною та інформаційною діяльністю, співпрацювати з іншими організаціями та ініціативами, що займаються питаннями ВПО та осіб з інвалідністю.

У 2017 р. організація «Велес» виграла грант від ГО «КримСОС» та УВКБ ООН, завдяки якому змогла закупити ігри для людей з інвалідністю - бочче, джаколо та новус, що дало поштовх до розвитку ініціативи. Ці ігри використовують для реабілітації людей з фізичною інвалідністю, для відновлення побутових навичок, нормалізації психоемоційного стану тощо.

Завдяки плідній комунікації з місцевою владою, на даний час, ГО «Велес» на пільгових умовах орендує приміщення, в якому здійснює свою діяльність. Також дану організацію, відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регіональної політики», включено до стратегії розвитку міста Конотоп на 2019 рік.

Більше того, зовсім недавно, 12-13 березня 2019 р. спільнота, з власної ініціативи, здійснила моніторинг (перевірку на інклюзивність) виборчих дільниць міста Конотоп. Як виявилось, тільки одна із шести дільниць оснащена пандусом. Проте і тут щоб до нього дістатися потрібно подолати високий бордюр.

Хтось міг би на цьому зупинитись і розповідати потім як «все погано». Проте ГО «Велес» звернулася з цим до Міської ради. У відповідь представники влади попросили надати списки людей з інвалідністю і зобов’язалися на час виборів облаштувати всі виборчі дільниці тимчасовими пандусами.

Саме так у складний для країни час звичайні люди можуть вирішувати проблеми громади. Об’єднавшись, ми можемо будувати суспільство, в якому держава не відіграє роль монополіста на створення благ та вирішення проблем, а є взаємовигідним партнером. Організація «Велес» - чудовий приклад такого об’єднання, діяльність якого відчувають не тільки члени спільноти, а й громада міста.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів