У Запоріжжі розповіли про потенціал переселенців

Серпень 01, 2017 12:08 0 1678
28 липня відбулась прес-конференція «Переселенці - ресурс для розвитку Запоріжжя» з нагоди річниці роботи Запорізького офісу КримСОС. Захід відвідали 30 людей, серед них були громадські діячі, представники влади та переселенці.
По темі

«Ми хотіли не тільки розповісти про досягнення за рік роботи, а й показати, що переселенці можуть розвивати місто, бути новим ресурсом, – розповідає Наталя Опенко, координатор Запорізького офісу КримСОС, – Присутні відзначили, що про цю тему мало хто розповідає. Хоча журналісти роблять відеосюжети та інтерв’ю про переселенців». 

Своїм досвідом та баченням ситуації з переселенцями поділились запрошені спікери. Зокрема, Катерина Кривошейв.о. директора обласного департаменту соціального захисту населення, розповіла, що у Запорізькій області зареєстровано 23 тисячі переселенців.   

«Державний апарат може бути громіздким і не встигати оперативно реагувати на виклики. Саме громадські організації допомагають формувати громадянське суспільство та звертають увагу на проблеми. У Запорізькій області громадських організацій зареєстровано понад 1000 та реально працюють одиниці. КримСОС одна з небагатьох організацій, хто реально допомагає», – коментує Владислав Мороко, директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій.  

 

Серед актуальних проблем переселенців – паспортизація,  отримання соціальних виплат, забезпечення житлом. Про це розповіла Анастасія Перепелиця, переселенка, позаштатний радник міністерства соціальної політики.  

Після офіційної частини у журналістів була нагода поспілкуватись з успішними переселенцями, які відкрили власну справу чи змогли власними силами вирішити проблеми. Наприклад, психолог Коновалова Олена із Донецька, яка зараз мешкає у  Бердянську, на новому місці допомагає дітям, постраждалим від бойових дій.  

 

Результати роботи запорізького офісу «КримСОС» дивіться в інфографіці нижче.  

 
Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів