У січні радники з питань переселенців проконсультували понад 4000 осіб

Лютий 25, 2016 16:25 0 2009
У всіх регіонах України плідно працюють радники Міністерства соціальної політики заради вирішення питань переселенців. У січні на особистий прийом до радників звернулось 2765 громадян, було надано понад 4000 телефонних консультацій.
По темі

У січні 2016 року до позаштатних радників вперше за весь період діяльності проекту звернулось безліч переселенців, які потребували допомоги в оформленні довідок, адресної грошової допомоги та призначення соціальних виплат. Більшість із цих заявників виїхали з місць колишнього протягом 2014 року. Здебільшого, на момент звернення заявникам затримували виплати допомоги вже понад 2-3 місяці.

278 осіб виявили бажання переїхати з зони АТО, однак тільки 4 особи погодились на переміщення до модульних містечок. Ще 17 родин виявили зацікавленість у самостійній оренді житла та отримали стартову допомогу.

Загалом упродовж січня радники активно залучали громадські організацій та донорів до пошуку місць тимчасового проживання для переселенців. Є сподівання, що протягом наступного місяця, під час міжвідомчих нарад та зустрічей із представниками місцевих громад, радникам вдасться досягти прогресу в цьому питанні.

Зросла кількість звернень за допомогою внаслідок отримання травм та загострення захворювань. Близько 200 осіб, звернулось до радників, із проханням забезпечити їх ліками та/або речами першої необхідності на період розгляду заяви та виплати адресної допомогти.

У січні 2016 радники розпочали моніторинг ситуації з працевлаштуванням переселенців. Він дасть можливість зрозуміти, чому у деяких областях України працедавці не користуються Порядком, затвердженим Постановою Кабміну № 696, та  розробити рекомендації щодо шляхів полегшення процедури сприяння зайнятості переселенців.

Особливу уваги в січні радники приділили інформаційній кампанії, направленій на підвищення обізнаності внутрішньо переміщених осіб щодо змін у діючому законодавстві. 

Повну версію звіту завантажуйте тут.

 

 
 
Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів