Що зміниться для студентів-переселенців з новими законами?

Травень 11, 2016 10:47 0 1778
У квітні Верховна Рада України внесла зміни до закону стосовно освіти студентів-переселенців. У матеріалі нижче розбираємось, в чому полягає суть змін та як вони відобразяться на житті студентів.
По темі

19 квітня 2016 року Верховною Радою був  ухвалений проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місце проживання яких є територія проведення антитерористичної операції». Найближчим часом очікується підписання закону Президентом України.

Документ вносить зміни до ряду законодавчих актів:

Змінами передбачається:

1. Розробка порядку:  

  • проходження державної підсумкової атестації та отримання документа державного зразка про повну загальну середню освіту;
  • умов прийому на навчання до ВНЗ на підконтрольній території Луганської та Донецької областей та ВНЗ, евакуйованих з території проведення АТО.

2. Оприлюднення переліку всіх вищих навчальних закладів, що знаходяться на підконтрольній території Луганської та Донецької областей та ВНЗ, евакуйованих з території проведення АТО.

3. Можливість прийому на навчання до одного з ВНЗ:

  • на основі повної загальної середньої освіти за результатами зовнішнього незалежного оцінювання;
  • на конкурсній основі за результатами вступних випробувань без вимоги проходження ЗНО.

Увага! Норми даного закону стосуються тільки осіб, що проживають на території проведення АТО та/або переселилися з неї.

Тепер попереду в уряду України найвідповідальніший етап: реалізація поки лише формально закріплених, але змістовних та багатообіцяючих положень законопроекту на практиці.

 

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів