Російські сайти провадять інформаційний геноцид кримськотатарського народу – Брати Капранови

Грудень 25, 2015 19:22 0 1508
Працюючи над «Мальованою історією незалежності України», письменники Брати Капранови дослідили чимало книжок. Несподівано для себе вони відкрили десять міфів про кримськотатарський народ, які більшість з нас звикли сприймати за правду. Хто ж такі насправді кримські татари? Письменники поділились своїми відкриттями 23 грудня на зустрічі в Києві.

Брати Капранови ретельно підготувались до зустрічі. До розвінчування міфів про кримських татар вони взялись не голослівно. Доказами послугували історичні факти, доповнені історичними картами, фотографіями визначних кримськотатарських діячів, зображеннями пам'яток культури, символікою кримських татар. Сорок гостей зустрічі віддячили зусиллям ораторів і не хотіли їх відпускати більш ніж до десятої вечора.

 

«Готувалися до лекції про кримськотатарську історію і виявили цілий інформаційний історичний геноцид, який провадять російськомовні сайти – від Вікіпедії до форумів. Пряма брехня, перекручування, ігнорування фактів і цілих тем. Здається, кримці постраждали від крадіжки їхньої історії не менше за українців, а може, навіть більше», – діляться Брати.

Виявляється, що кримські татари – це не азіати, які прийшли до Криму разом з монгольською навалою. Вони є європейцями, нащадками половців. Кримські татари та козаки – це дві гілки половецького роду. Як наслідок, за допомогою історичних світлин Капранови довели, що в культурі козаків та кримських татар є багато схожого – герб, зброя, одяг воїнів. Загалом прослідковується закономірність де живуть татари, там є козаки.

Зброя одна зі схожих ознак кримських татар та козаків

Кримське ханство існувало не лише на території Криму. Це і Одеська, Миколаївська, частина Запорізької, Донецької, Луганської областей. Були наведені історичні факти, що підтвердили: вплив Кримського ханства розповсюджувався далеко за межами цієї території. Більше того письменники довели, що кримські тати ніколи не присягали не вірність Росіі. Тому вони не є зрадниками, як їх прийнято називати.

Надзвичайної атмосфери заходу додала кримськотатарська музика від метра Джеміля Карікова. Наприкінці зустрічі Джеміль-ага розповів, що має колекцію з 50 кримськотатарських інструментів і пообіцяв провести в «Будинку вільних людей» вечори етнічної музики.

Видатний композитор Джеміль Каріков довершив вечір чарівною кримськотатарською музикою

«Вималювалося бачення того, що це нація з потужної історією державотворення, з безперервною культурною традицією, що є однією з ключових у тюркському світі», – відгукнувся один із гостей по закінченню вечора.

 
 
Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів