Політв'язень, котрий втік із Криму, дасть прес-конференцію в Києві

Серпень 16, 2016 13:35 0 1791
У середу, 17 серпня, о 12:00 в УКРІНФОРМ (вул. Богдана Хмельницького 8/16) пройде прес-конфенеція з приводу резонансної втечі кримського політв’язня Юрія Ільченка з-під так званого «домашнього арешту» в Севастополі після тривалого незаконного ув’язнення на материкову Україну.

2 липня 2015 року Юрій був затриманий співробітниками ФСБ та ЦПЕ та поміщений на 11 місяців у СІЗО міста Сімферополь. Він був звинувачений в тому, що в публікаціях у своєму блозі та соціальних мережах не визнавав анексію і окупацію Криму Росією та називав війну, яку Росія веде на Сході України війною. Юрію інкримінували 280 і 282 статті кримінального кодексу Російської Федерації – публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності і розпалювання міжнаціональної ненависті або ворожнечі. У червні 2016 його звільнили під домашній арешт, і йому пощастило втекти на материкову частину України.

Юрій розповість про те:

  • як це – бути звинуваченим і потрапити за грати за реалізацію права кожної людини на вільне вираження своїх думок (ст. 10 Європейської конвенції з прав людини);
  • що відбувається в кримських окупаційних тюрмах.

 

Учасники прес-конференції

  • Юрій Ільченко, кримський політв’язень;
  • Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу;
  • Алім Алієв, співзасновник громадської організації “Крим SOS”.

Контакти для ЗМІ - 098 782 84 96

 

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів