Навчальний тур «Соціальне замовлення в Україні та як отримати громадській організації фінансування на свою діяльність із місцевого бюджету»

Серпень 10, 2019 21:24 0 19650
8-9 серпня у м. Вінниця відбувся навчальний тур для спільнот ВПО, під час якого вдалося провести низку зустрічей із представниками громадських організацій, що мають досвід реалізації соціальних проектів за кошти місцевого бюджету. Організатором виступила організація «КримСОС» за сприяння ГО «Спільна справа». Фінансову підтримку заходу надало Агенство ООН у справах біженців.

Соціальне замовлення - це дієвий механізм, який вже багато років працює у розвинених демократичних країнах. Переймання успішних практик соціального забезпечення на місцевому рівні створює умови для розвитку громадянського суспільства, яке, у свою чергу, може більш ефективно виконувати невластиві державі функції безпосереднього надання соціальних послуг.

Першою була зустріч із громадською організацією «Джерело надії», яка утворилася 14 років тому і наразі є виконавчим партнером Міжнародної організації з міграції по проекту з протидії торгівлі людьми. Проте, крім фінансування від міжнародних донорів, ГО «Джерело надії» має позитивний досвід співпраці з місцевою владою. Завдяки прямому фінансуванню з міського бюджету, організація проводить навчальні заходи для ОТГ і частково забезпечує підтримку власної організації.

Наступна частина навчального туру пройшла в компанії організації «Полум’я надії». Учасники мали змогу побачити результати роботи організації, побувати на пунктах допомоги бездомним та людям, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Також, у приміщенні ГО «Полум’я надії» відбулася зустріч із представником Вінницького міського центру служби у справах сім’ї, дітей та молоді Євгеном Козловим. Він розповів про особливості реалізації соціального замовлення у м. Вінниця та відповів на запитання учасників.

Другий день навчального туру пройшов у Вінницькому молодіжному центрі «Квадрат», який було облаштовано за сприяння та безпосереднього фінансування місцевої влади та УВКБ ООН.

«Квадрат» - інклюзивний простір, у якому є декілька приміщень для навчання, студія звукозапису, майстерня з 3D принтерами, а головне цей суспільний простір є безбар’єрним середовищем, яке повністю облаштоване для всіх, у тому числі для людей на інвалідних візках та тих, хто має проблеми з зором.

Після екскурсії центром, Ольга Шкарупа із ГО «КримСОС» та Віра Шелест, що представляє УВКБ ООН привітали учасників, розповіли про історію та особливості функціонування соціального замовлення в Україні.

Далі Юрій Зиков із ГО «Спільна справа» поділився власним досвідом об’єднання внутрішньо переміщених осіб для спільного вирішення проблем переселенців завдяки співпраці з місцевою владою. Організація «Спільна справа» була заснована у 2015 році. З 2016 р. активно співпрацює з ГО «КримСОС» та УВКБ ООН, завдяки чому її представники брали участь у навчальних заходах та отримали грант на організацію курсів з вивчення англійської мови для дітей. На даний час «Спільна справа»  отримує фінансування з місцевого бюджету Вінниці та має представництва у Києві, Козятині, Жмеринці, Полтаві й Краматорську.

Людмила Нецкіна, голова правління ГО «Гармонія» презентувала роботу організації, що займається створенням рівних умов для вінничан (у тому числі людей з інвалідністю) та фінансується із місцевого бюджету. Не в останню чергу завдяки ГО «Гармонія», Вінницю можна назвати одним із найбільш інклюзивних міст України.

Останньою в турі була зустріч та обговорення з Іващенко Світланою та Головко Наталею із Асоціації «Відкриті серця», які розповіли як на практиці скористатися соціальним замовленням в українських містах.

Загалом, за словами учасників, навчальний тур був дуже актуальним і корисним для спільнот внутрішньо переміщених осіб. Отримані знання, практичні поради та контакти, можуть бути корисними для запровадження механізму соціального замовлення у своїх містах задля вирішення найбільш актуальних проблем соціального забезпечення.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів