Чому інвалідність по зору не є перешкодою для вивчення комп’ютерної грамотності

Березень 29, 2019 16:28 0 32438
Спільнота переселенців проводить навчання для людей з вадами зору та допомагає їм опанувати комп’ютер, смартфон й інші ґаджети.

Організатори - сумська громадська організація «Ініціативи Слобожанщини». Її заснували переселенці з міста Краматорська Донецької області.

«Багато людей з вадами зору навіть не знали, що це можливо, тому й не купували собі комп’ютери та ноутбуки», - розповіла Дарія Неколюк-Сасса з організації «Ініціативи Слобожанщини».

Навчання відбувається індивідуально у приміщенні організації. Зустрічі проходять тоді, коли є вільний час в учнів та вчителів. За допомогою спеціалізованих програм навчають користуватися Skype, Facebook та ін.

«Один з учнів втратив зір у 30 років. У нього дві вищі освіти. Зараз він успішно працює за комп'ютером, - ділиться Дарія, - Другому чоловікові за 50. Теж з інтересом продовжує освоювати техніку».

Крім того, ГО «Ініціативи Слобожанщини» мають багато інших напрямків діяльності. Це виготовлення аудіокниг, вивчення тифлозасобів (спеціальними пристроями для занять із незрячими людьми), організація дозвілля та правовий захист людей з інвалідністю.

«Завдяки регулярним зверненням до місцевої влади, ми домоглися появі в місті світлофорів і чотирьох тролейбусів із голосовим сповіщенням», - сказала Дарія.

За її словами, міська влада дослухається до ініціатив спільноти. Представники організації входять до Міського комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Не зважаючи на те, що члени організації «Ініціативи Слобожанщини» також мають інвалідність по зору, вони продовжують розвиватися для того, щоб допомагати іншим. Громадська організація «КримСОС» та УВКБ ООН є партнерами даної спільноти та вже понад два роки надають всебічну підтримку в навчанні та пошуку ресурсів для розвитку організації.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів