11 665 консультацій за лютий – результат роботи радників з питань ВПО

Березень 24, 2016 11:56 0 2610
У лютому на особистий прийом до радників звернулось 4665 громадян, а телефоном радники надали понад 7000 консультацій.
По темі

27 радників з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО) працюють у рамках програми «Посилення участі громадянського суспільства у роботі Міністерства соціальної політики України та процесі національного примирення», що була запроваджена спільно Міністерством соціальної політики України, ГО КримSOS та Stabilization Support Services за підтримки уряду Великої Британії. 

У лютому 2016 року до позаштатних радників звернулась максимальна за весь період діяльності проекту кількість переселенців. Найчастіше вони потребували допомоги в оформленні довідок, адресної допомоги та призначенні соціальних виплат. Порівняно з січнем, кількість звернень з питань затримки з виплатами допомоги зросла у 4 рази.  Хоча наприкінці місяця заборгованість почала зменшуватись, кількість нових заявників, які стикнулись з відмовами у призначенні допомоги та зупинкою соціальних виплат, збільшувалась із геометричною прогресією.

 

У лютому до розселення переселенців з місць компактного проживання радники активно залучали громадські організації та донорів. У результаті в лютому розселили близько 100 осіб (37 родин).

У лютому кількість осіб, які зверталися по допомогу через отримання травм та загострення захворювань, зросла до 400 осіб. Здебільшого по допомогу звертались жінки, які доглядають за дітьми до 3 років, а також ті, хто доглядає за літніми людьми.

Також у лютому особливо гостро постало питання  евакуації одиноких осіб літнього віку із зони зіткнення. Ключова проблема полягає в тому, що здебільшого ці особи не звертаються  по допомогу. У кращому випадку сусіди, які більше не можуть їх підтримувати, звертаються до радників по допомогу. Протягом звітного періоду 16 осіб було евакуйовано силами волонтерів за активної підтримки радників.

Як і в попередні місяці, радники брали участь в активній інформаційній компанії із недопущення дискримінації переселенців, розробці регіональних заходів із захисту внутрішньо переміщених осіб та підготовці пропозицій щодо вдосконалення правової бази.

Повну версію звіту можете переглянути тут. 

 
Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів