Усе, що Вам слід знати про результати роботи Радників з питань переселенців у 2015 році

Грудень 29, 2015 14:37 1 2323
29 грудня в Кабінеті Міністрів України відбувся брифінг, на якому Радники з питань внутрішньо переміщених осіб розповіли про результати роботи протягом першого етапу проекту, що тривав 4 місяці.
По темі

Учасниками брифінгу стали Сергій Марущенко, начальник Управління організації соціального захисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій Мінсоцполітики; Таміла Ташева — координатор проектів КримSOS; Вершиніна Валерія — Радник з питань ВПО Мінсоцполітики (національний рівень); Магурова Олександра — Радник з питань ВПО Мінсоцполітики (Київська область).

Нижче ми приводимо для Вас найголовніші тези.

 • Проект такого роду проводиться Міністерством соціальної політики України вперше і складається з 2-х етапів. Перший, який завершився – це збір інформації про проблеми, з якими зтикаються переселенці. Другий – розробка алгоритмів їх вирішення, стратегічний підхід до покращення ситуації.
 • Протягом першого кварталу до Радників обласних рівнів звернулося понад 8 тис. осіб особисто, 12 тис. – за допомогою телефону або інтернету. Кількість останніх постійно зростає.
 • Перший етап проекту багато в чому був пов'язаний з реалізацією моніторингових програм.
 • Протягом вересня до Радників обласних рівнів звернулося більше 170 осіб, які заявили про неможливість поновлення паспортних документів з різних підстав. Усі ці випадки були вирішені протягом кварталу. Загальна кількість осіб, які змогли поновити паспортні документи за сприяння Радників з питань переселенців, становить 250 осіб.
 • Активно проводився моніторинг місць компактного проживання (МКП), надавалась допомога у вторинному поселенні, де людина зможе інтегруватися в суспільство. Протягом проекту спільними зусиллями було розселено 50 родин у сільській місцевості. Це ті родини, які звернулися по допомогу протягом першого місяця роботи програми. Зараз же ведеться робота із родинами, які звернулися по допомогу у другому місяці.
 • Понад 79% від усіх звернень вирішувалися протягом перших 5 робочих днів.
 • Майже 59 тис. переселенців, що живуть в столиці, люди працездатного віку. Питання пошуку роботи в регіоні є чи не найголовнішим.
 • У січні стартує освітня програма, завдяки якій 50 переселенців зможуть отримати нову кваліфікацію у сфері інформаційних технологій.
 • Разом із районними управляннями праці та соціального захисту населення організовано виїзд районних робітників додому або до медичних закладів, в яких знаходяться переселенці, для надання допомоги та консультацій.
 • Із вересня по кінець грудня зібрано 15 т гуманітарної допомоги, яку було направлено в міські лікарні м. Дзержинська та Артемівська.
 • У Міністерстві соціальної політики України працюють над розробкою програми, що дозволить переселенцям швидше і зручніше отримувати допомогу у персональному кабінеті користувача в мережі Інтернет. Програма має працювати в усіх структурних підрозділах соціального захисту.

Повну версію брифінгу Ви можете подивитись за посиланням.

 
Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
1 коментар
Рапсодія Осіння
15.06.2016, 22:01
Моя дочка- переселенка з Криму (Довідка № 3001000644), виїхала до Киэва на навчання після того, як окупанти зайняли їхній навчальний заклад . У Києві закінчила магістратуру, отримала цього року диплом, знайшла роботу. Поки що проживає у гуртожитку, але до 1 липня повинна виселитися. Пошуки доступного житла - безуспішні. Вона має можливість оплачувати житло до 3000 грн на місяць. Через ріелторів виходить дуже дорого, нам не під силу (родина залишилась в окупованому Криму). . Якщо можливо допомогти, будь ласка, підкажіть, як знайти доступне житло. Будемо вдячні.
Відповісти