Пронизливе кіно про біженців дивитимуться в Києві до Міжнародного дня прав людини

Грудень 01, 2015 15:13 0 2169
10 грудня 2015 року до Міжнародного дня прав людини громадські організації «Будинку Вільних людей» організовують показ та обговорення фільму «Притулок».

Показ відбудеться за підтримки посольства Нідерландів та Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Україні. 

За різними даними в Україні нараховується майже 1,5 млн людей, які були змушені покинути свої домівки в Криму чи на Сході. Дотепер права цих наших земляків не закріплені належно на законодавчому рівні, – і це при тому, що величезна частина із цих людей втратили все, у тому числі – власне житло.

Центр зайнятості Вільних людей, КримSOS, Восток-СОС та Новий Донбас – одні з найбільших організацій в Україні, які працюють з темою внутрішньо переміщених осіб, – прагнуть нагадати, що за будь-якою статистикою завжди стоять життя реальних людей, в тому числі й наші з вами. Кожен має права, і багато хто потребує допомоги. Забувати про це не варто, що б на сталося.

Фільм «Притулок» режисера Фернана Мельгара був обраний не випадково, адже перед Україною стоять аналогічні виклики. Пронизливий холод є невід’ємною частиною зими в Лозанні, але багато біженців, які прибули до Швейцарії з різних країн, змушені проводити свої ночі на вулиці, не зважаючи на товстий шар снігу на промерзлій землі. Місцевий притулок не забезпечений необхідними ресурсами і площею, щоб подбати про всіх нужденних. Щовечора перед дверима притулку збирається натовп людей, який вимагає прихистку. Проте перед працівниками щодня стоїть неймовірно складне завдання – обрати 50 «щасливчиків», які зможуть у цей день поїсти гарячої їжі і відпочити в теплі. Решті залишається тільки змиритися з тим, що це буде дуже довга ніч…

Організатори заходу: коаліція організацій «Будинку Вільних людей» (Центр зайнятості Вільних людей, КримSOS, Восток-СОС та Новий Донбас). За підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні та Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

 

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів