У Вінниці журналісти практикувались правомірно висвітлювати тему переселенців

Грудень 23, 2014 19:16 0 2334
16-18 грудня громадська ініціатива «КримSOS» за підтримки УВКБ ООН і Канадського фонду місцевих ініціатив в Україні провела у Вінниці семінар-практикум для ЗМІ з питань висвітлення подій, пов’язаних з конфліктом на Сході і в Криму.

Семінар було спрямовано на знайомство з особливостями роботи ЗМІ при висвітленні тем внутрішнього переселення і на отримання практичних знань з підготовки якісного матеріалу. У заході взяли участь більше 10 представників провідних міських та регіональних ЗМІ Вінницької області.

Головний тренер семінару, медійник Павло Новіков, допоміг учасникам оволоділи навчиками роботи з соціально гострими темами. Також на семінарі виступили гест-спікери Дмитро Плечко, старший радник з правових питань Регіонального Представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні, а також Ольга Юркова з інформаційної платформи StopFake. 

 

IMG_1583IMG_1595 IMG_1598

 

18 грудня учасники семінару були присутні в якості журналістів на круглому столі «Налагодження діалогу між переселенцями і приймаючою стороною та сприяння сталому розвитку громади», організованому  громадською ініціативою КримSOS у співпраці з Вінницької обласної правозахисною організацією «Джерело Надії» та Вінницькою обласною державною адміністрацією.

У зустрічі взяли участь Регіональний представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців  в  Республіці Білорусь, Республіці Молдова та Україні Олдріх  Андрисек, переселенці зі Сходу, представники кримськотатарської громади, які мешкають у Вінницькій області, а також представники органів державної влади та громадських ініціатив області.

Захід сприяв встановленню порозуміння та формуванню діалогу між вимушеними переселенцями та місцевою громадою. Адже пересленці змогли висловитись стосовно своїх актуальних проблем, а відтак окреслити владному сектору та громадським організаціям вектори для подальшої роботи.

Напередодні того ж дня Головою обласної державної адміністрації Анатолієм Олійником та Олдріхом  Андрисеком було  підписано  Меморандум  про  співпрацю. У рамках співробітництва 512-тьом родинам (а це понад 1100 осіб) тимчасових переселенців буде здійснено одноразові виплати за трьома категоріями: багатодітним сім’ям, родинам, в яких проживають люди з особливими потребами, та батькам-одинакам. 

2 (1) 4

Олдріх Андрисек, Регіональний представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців  в  Республіці Білорусь, Республіці Молдова та Україні, і Таміла Ташева, координатор і співзасновник громадської ініціативи КримSOS

8
12

 

 У цей момент в Львові відбується аналогічний дводенний тренінг для представників ЗМІ на тему вимушених переселенців.

 

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів