50 сімей переселенців змогли відстояти свої права в суді в 2015 році завдяки КримSOS

Січень 12, 2016 12:16 0 4344
У червні 2015 року громадська ініціатива КримSOS запустила новий правовий напрямок роботи. Упродовж півріччя за супроводом судових справ до КримSOS звернулись 135 родин переселенців.
По темі

Кожна людина, котра переїхала зі сходу та Криму, знає, що означає долати численні адміністративні та бюрократичні перешкоди, розбиратись у десятках законів та нормативних актів. Без цього переселенцям не обійтись у процесі отримання статусу внутрішньо переміщені особи або доступу до фінансової допомоги, соціальних виплат (наприклад, пенсії) або послуг у сферах охорони здоров'я та освіти.

Ці питання й процедури складні для розуміння пересічним громадянам, котрі не мають юридичної освіти. Більше того, додаткові складнощі переселенцям створює відсутність документів, що часто втрачаються під час переїзду або залишаються в колишньому місці проживання. У зв’язку з цим правова допомога людям є конче необхідною.

КримSOS почав надавати первинну правову допомогу ще навесні 2014 року після анексії Криму. Вона полягає в безкоштовному консультуванні заявників з будь-яких питань, що виникають у них перед, упродовж або після переїзду.

Проте певні випадки не можливо вирішити консультаціями, а тому люди змушені звертатись до суду, не розуміючись при цьому на засадах та процедурах розгляду судових справ.

Зважаючи на це, у червні 2015 року КримSOS запустив новий напрямок роботи за підтримки Агентства ООН у справах біженців. За півріччя юристи трьох офісів громадської організації прийняли в роботу 135 заявок. На сьогодні по 50 з них отримано судові рішення. Решта знаходяться на стадії розгляду.

Найчастіше переселенці звертаються за судовим супроводом таких справ:

  • підтвердження факту народження дитини;
  • позбавлення батьківських прав одного з батьків (через необхідність брати дозвіл одного з батьків для виїзду або в'їзду з дитиною в Крим і зону АТО);
  • припинення трудових відносин людей із зони АТО та Криму;
  • перерахунок пенсії.  

Безкоштовний супровід судових справ надається юристом за спеціальною процедурою. Після детального дослідження випадку юрист КримSOS визначає, наскільки доцільно подавати позов, і дає пронози щодо результату. Якщо подача позову все ж необхідна, юрист готує необхідні процесуальні документи і допомогає направити їх до відповідного суду на розгляд.

З результатами діяльності за півріччя Ви можете ознайомитись також в інфографіці нижче.


 
 
Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів