Як кримчанам перереєструвати транспортний засіб на материковій Україні?

Липень 18, 2016 11:39
Юристи КримSOS розповідають про два способи перереєстрації транспортного засобу на території материкової України.

1 квітня 2016 року уряд РФ заборонив кримчанам користуватись транспортними засобами з українськими номерами, зареєстрованими в Криму. Як наслідок, перед тисячами українцями постало питання: як перереєструвати транспортний засіб на території материкової України.

На даний момент є два способи перереєстрації транспортного засобу:

1. Згідно пункту 24 Постанови Кабінету Міністрів України № 1388 від 7 вересня 1998 року «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів…», переселенець може перереєструвати транспортний засіб за місцем проживання, що підтверджується відповідним документом (тобто довідкою переселенця).

2. Якщо з певних причин Ви не можете або не хочете ставати на облік як внутрішньо переміщена особа, то можете передати автомобіль у власність третій особі, яка зареєстрована на території материкової України. Новий власник перереєстровує транспортний засіб за місцем власного проживання, а Ви зможете керувати транспортним засобом за довіреністю. Даний варіант є більш ризикованим і складним, але все ще реальним.

Якщо у Вас є додаткові питання або зауваження, звертайтесь до КримSOS за телефонами (063) 073-16-19, (096) 684-88-47, (095) 031-53-97 або написавши на електронну пошту [email protected].

Більше юридичних інструкцій для кримчан шукайте ТУТ.

Поділитися у Соцмережах: