Консультация по Skype только для тех, кто находится в Крыму.
Акаунт для заявлений: krymsos_legal

 

Консультация психолога:

+3 8 (050) 867-84-28

(Viber, Telegram, Whatsapp)

psiholog@krymsos.com

Запрошуємо переселенців та киян на зустріч з Мустафою Джемілєвим!

19 / 11 / 2014

У понеділок, 24 листопада, Мустафа Джемілєв зустрінеться з переселенцями зі сходу України та Криму, а також киянами.

 

 

 

 

Мустафа Джемілєв – це великий українець, лідер кримськотатарського народу, всесвітньо відомий правозахисник. На зустрічі він поділиться історією свого життя, на додаток, підніматиметься ряд питань, актуальних для переселенців. Зокрема, говоритимуть про права та свободи громадян, переміщених з тимчасово окупованих територій, та їх порушення, особливо на території кримського півострова. Вказана проблема наразі дуже загострена для людей з кримською пропискою, котрих за Законом України від 27 вересня 2014 року «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» прирівнюють до нерезидентів, що значно обмежує їх у проведенні банківських операцій.

 

Також на зустрічі розглядатиметься роль Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб», ухваленого Верховною Радою України 20 жовтня й підписаного Президентом 19 листопада, у формуванні нормативної бази по ВПЛ. 

 

У боротьбі за повернення свого народу з місць депортації на батьківщину, в Крим, Мустафа Джемілєв понад 15 років провів у радянських таборах і в'язницях. Він витримав найдовше в світі голодування в 306 днівЙого іменем називають площі і вулиці у Туреччині. Він отримав десятки премій за свою правозахисну діяльність. Цього року він був номінований на Нобелівську премію миру.

 

З перших днів окупації Криму Мустафа Джемілєв став голосом українського народу на міжнародній арені. Завдяки йому тема України, Криму і кримськотатарського народу обговорювалася на найвищому політичному рівні. Тепер, в умовах окупації, Мустафа Джемілєв продовжує боротися за захист свого народу.

 

Зустріч безкоштовна. Для участі необхідно зареєструватися за посиланням. Місце та час проведення зустрічі буде повідомлений Вам нашими волонтерами!

Для представників ЗМІ обов’язковою є акредитація за телефонами: 093 841 76 46; 096 444 81 95.

 

Нагадуємо, що студія Alif Films та громадська ініціатива «КримSOS» запустили зйомки документальної стрічки про лідера кримськотатарського народу Мустафу Джємілєва. Проект є некомерційним, а тому він потребує фінансової підтримки

 

mustafa3

 

 

Таміла Ташева, «КримSOS»: «Ми знімаємо фільм не про політику. Не про радянський режим. Ми знімаємо фільм про великого лідера, про велику людину. З його слабкостями, з його захопленнями і страхами».

 

Ольга Моркова, Alif Films: «Мені цікаво знімати цей фільм, тому я для себе хочу ближче пізнати Мустафу Джемілєва. Я хочу дізнатись, що криється за лейблом  «лідер», «політик», я хочу знати його слабкі та сильні сторони, хочу знати, що це за людина…».

 

Фіма Чупахін, Alif Films: «Для мене велика честь брати участь у цьому проекті. У першу чергу це буде командна робота, проникнення в культуру. Для мене зйомки фільму це ще й співробітництво з дуже відомими людьми». 

 

Зібрані кошти будуть використані на покриття видатків на першому етапі виробництва фільму, який включатиме збір інформації (архівних матеріалів та відео), написання сценарію та перші зйомки у декількох країнах світу, відео-інтерв'ю з Мустафою Джемілєвим та видатними дисидентами Радянського Союзу.

 

Збір коштів відбувається на краудфандинговій платформі «Спільнокошт», завдяки якій отримали підтримку такі успішні проекти, як Громадське телебачення, Арт-пікнік Слави Фролової та багато інших.

 

Підтримаймо проект фільму «Мустафа» разом!  

 

 

 

Выбор редакции

Еще Новости