Шоста лекція із серії відкритих лекцій-дискусій з історії й культури кримських татар «ПЕРЕДУМОВИ ВИНИКНЕННЯ КРИМСЬКОГО ХАНАТУ»

Ноябрь 11, 2014 23:15 0 841
 12 листопада о 18:30 запрошуємо Вас на шосту лекцію із серії відкритих лекцій-дискусій з історії й...

 12 листопада о 18:30 запрошуємо Вас на шосту лекцію із серії відкритих лекцій-дискусій з історії й культури кримських татар  «Передумови виникнення Кримського ханату», що її виголосить дослідник історії Кримського ханату Владислав Гулевич у прес-центрі інформаційного агентства «Українські Новини» за адресою Київ, вул. Еспланадна, 20, 1-й поверх, М «Палац спорту». Серію лекцій організовано Програмою імені Фулбрайта  в Україні.

 

Лекція присвячена передумовам та історії виникнення Кримського ханату. Хронологічно вона охоплює період з початку 80-х рр. XIV ст. до 1442 р., коли Хаджи Гірей Хан зайняв престол своїх менш вдалих предків у Кримському улусі.

 

Лекція поділена на три частини:

  • короткий огляд джерел;
  • проблеми вивчення історії Кримського ханату;
  • власне сама історія його виникнення.

 

За період з кінця XIV ст. до майже середини XV ст. Кримський улус пройшов складну історію становлення як окремої від Золотої Орди держави. Перші кримські хани з’явилися за згодою правителів Золотої Орди (80-і рр. XIV ст. – 1420-і рр.). Наступні хани, які розпоряджалися на Кримському півострові (1420–1442 рр.), не бачили Кримський улус у якості окремої від Золотої Орди держави і використовували його як опорну базу для розширення своєї влади у центральні ординські володіння.

 

Лише тимчасово відмовившись від спроб заволодіти всією Золотою Ордою та спираючись на допомогу Великого князівства Литовського Хаджи Гірей Хан зумів відносно стабілізувати владу в межах колишнього Кримського улусу та заснувати нову династію татарських володарів.

 

 

Інформація про лектора

 

Владислав ГУЛЕВИЧ, 1974 р. н. У 2003 р. закінчив історичний факультет Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра давньої і нової історії України, магістр історії. Досліджує історію виникнення та становлення Кримського ханату (кін. 13 ст. - 1482 р.). Працює в Апараті Верховної Ради України.

 

Наукові інтереси: історія Кримського ханату, історія Київського князівства у складі Великого князівства Литовського, Унії Великого князівства Литовського з Польським королівством 1386-1569 рр.

 

 Для участі у лекції просимо зареєструватись.

 

Інформацію про захід надано Представництвом Інституту Міжнародної Освіти в Україні 

 

[su_document url="/wp-content/uploads/2014/11/Lecture-Series-on-Crimean-Tatars-History-and-Culture.pdf"]

 

 

 

Поделиться в соцсетях:
Додати коментар
0 комментариев