Відкрите звернення до Президента України Петра Порошенка від правозахисних організацій та організацій, що опікуються проблемами внутрішньо переміщених осіб

Ноябрь 06, 2014 08:40 0 1218
Відкрите звернення до Президента України Петра Порошенка від правозахисних організацій та організацій,...

Відкрите звернення до Президента України Петра Порошенка від правозахисних організацій та організацій, що опікуються проблемами внутрішньо переміщених осіб.

 

 

 

Президенту України

 

Шановний Петро Олексійовичу!

 

20 жовтня 2014 року Верховна Рада України нарешті ухвалила Закон «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

 

З дня на день очікують набрання цим законом чинності, вже більш ніж півмільйона наших співвітчизників, які покинули свої домівки, роботу, звичне життя, втікаючи з Криму та Сходу України від масових порушень прав людини та рятуючи своє життя. Чекають на нього і волонтери, і правозахисники, і вся міжнародна спільнота. Відповідні заяви зробили ООН, Рада Європи, Європейська Комісія. Закон відкриває шлях для міжнародної благодійної допомоги переселенцям і для допомоги державі у вирішенні цієї проблеми. Зволікання з прийняттям цього Закону протягом тривалого часу негативно впливало на міжнародний імідж України.

Слід згадати, що закон був розроблений депутатською групою до складу якої увійшли теперішні члени Блоку Петра Порошенка. До розробки даного проекту були також залучені юристи Адміністрації Президента, експерти правозахисних та громадських організацій, що займаються допомогою переселенцям, консультанти від УВКБ ООН та ОБСЄ. Закон вже отримав схвальну оцінку поважних українських та міжнародних організацій.

Виходячи з наведеного, закликаємо Вас якомога швидше підписати Закон «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

 

 

З повагою,

Олександра Матвійчук,

голова правління Центру Громадянських Свобод, координатор Євромайдан SOS 

Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи

Микола Козирев, голова правління Української Гельсінкської спілки з прав людини

Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінкської спілки з прав людини

Борис Захаров, керівник адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав

людини

Альберт Заславський директор  СГО «Київський Будинок Прав Людини»

Ольга Скрипник, голова Центру громадянської просвіти «Альменда»

Олександр Горбатко, головний координатор - директор ГО «Донбас СОС»

Олександр Галкін, Всеукраїнський благодійний фонд «Право на Захист»

Ташева Таміла, громадська ініціатива «КримSOS»

Поделиться в соцсетях:
Додати коментар
0 комментариев