Звернення громадських організацій до спеціального доповідача ООН з прав вимушених переселенців Чалока Беяні щодо ситуації із забезпечення прав і свобод переселенців в Україні на початок вересня 2016 року

Вересень 06, 2016 16:42
Громадські організації на зустрічі зі спеціальним доповідачем ООН з прав вимушених переселенців Чалоком Беяні оприлюднили короткий огляд ситуації щодо забезпечення прав і свобод переселенців в Україні на початок вересня 2016 року. В зазначеному документі, зокрема, окреслюється основна проблематика конфлікту.

З початком окупації Криму та збройного конфлікту на території Донецької та Луганської областей, Україна зіткнулася із масовим переміщенням населення.

Станом на 29 серпня 2016 року, згідно з офіційно оприлюдненими даними Міністерства соціальної політики, в Україні налічується 1 705 363 внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Близько 60 % з усієї кількості переселенців  – це діти та особи похилого віку. За два з половиною роки конфлікту влада України повільними, невпевненими кроками реалізує політику щодо стабілізації ситуації в країні.

КримSOS та інші громадські організації, які опікуються ВПО та іншими постраждалими від конфлікту на сході та в Криму людьми, підготували короткий огляд ситуації за наступними напрямками:

  1. Стан забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб в Україні.
  2. Облік внутрішньо переміщених осіб в Україні.
  3. Соціальне забезпечення.
  4. Доступ до пенсійних виплат для громадян, які проживають на непідконтрольній уряду України частині Донбасі.
  5. Свобода пересування (Крим, Донбас).
  6. Право на освіту.
  7. Політичні права.
  8. Встановлення фактів народження та смерті на тимчасово непідконтрольних/окупованих територіях України.

Ознайомитись з повною версією документу:Поділитися у Соцмережах: