Охорона здоров'я в окупованому Криму - звіт

Серпень 06, 2018 11:09
Що відбувається в Криму після анексії? Нам звикле говорити про політичні та економічні наслідки анексії, втім важливо пам’ятати про те, що життя на півострові не обмежується лише цими вимірами. Важливо придивлятися до повсякденного життя кримчан, аби усвідомлювати масштаби цієї проблеми. На перетині політично-воєнних амбіцій Російської Федерації опинились мільйони життів. У цьому звіті ми оглядаємо зміни у кримській системі охорони здоров’я, спричинені введенням на півострові російських стандартів і підходів.

Звіт засновано на результатах власних моніторингових візитів та інтерв’ю з працівниками медичної сфери, пацієнтами медичних установ, а також на представленій у відкритому доступі інформації. З-поміж джерел звіту є свідчення лікарів та пацієнтів, правозахисників і представників проросійської влади, журналістські матеріали та інтерв’ю. Множинний підхід до створення цього матеріалу забезпечує максимально повну картину того, що відбувається за кулісами «добровільно приєднаної Республіки Крим».

Негативні наслідки введення російської системи охорони здоров’я на півострові відзначають усі розглянуті нами джерела, окрім офіційних документів де-факто влади. У звітах так званого Міністерства охорони здоров’я Республіки Крим, поряд із відзначенням зменшення кількості лікарень, завжди зазначаються напівміфічні показники зменшення смертності. Це по-своєму цікаво: про зменшення смертності зазвичай не звітують в першу чергу. Спершу звітують про приріст населення, про збільшення народжуваності, про функціонування медичних закладів – про ті фактори, на які першочергово впливає медична система. Але метастази радянської віри в світле майбутнє – спадок псевдомедичної заяви про зменшення смертності – з’являється в документах, створених у світі без Радянського Союзу. Повсякчасно зменшуючи смертність і позірно наближаючись до вічного життя у світлому майбутньому, російська система охорони здоров’я гребує власне здоров’ям кримчан, доводячи своєю недбалістю не лише до проблем в медичній системі, але й до смертельних випадків.

Про те, як «зменшується смертність» на тлі цілковитого розпаду медичної системи – у звіті КримСос.

 


Поділитися у Соцмережах: