«Боротися з екстремізмом чи екстремізувати активізм? – Цілеспрямоване переслідування громадського активізму в Криму». ЗВІТ

Травень 18, 2019 12:13
27 березня 2019 року, приблизно о 6-й ранку російські силовики почали масштабну координовану операцію по всьому кримському півострову. Десятки озброєних осіб у масках вибивали двері і проникали у приміщення, цілі поселення були оточені, а загарбницькі обшуки провадилися у помешканнях «підозрюваних», їхніх родичів та сусідів.

Ці обшуки, арешти та затримання 23-х кримських татар дорівнюється до численних порушень Європейської конвенції про права людини. 

Заарештовані вочевидь стали суб’єктами рейду через власні етнічну та релігійну приналежність, що порушує свободу віросповідання (ст. 9) та заборону дискримінацій (ст. 14). IPHR, Truth Hounds та КримSOS організували моніторингову місію до Криму за тиждень після рейдів.

Результатом зібраних матеріалів, свідчень і правового аналізу ми створили звіт Fighting Extremism Or Exterminating Activism? – Purposeful Persecution of Civic Activists In Crimea («Боротися з екстремізмом чи екстремізувати активізм? – Цілеспрямоване переслідування громадського активізму в Криму»).

У звіті представлена детальна інформація про рейди, контекст подій, правовий аналіз скоєних злочинів, а також рекомендації міжнародній спільноті та прокурору Міжнародного кримінального суду.Поділитися у Соцмережах: