Ви знаходитесь:

Документальний фільм «Мустафа»

Липень 29, 2015 16:13 0 26170
Проект команди КримSOS

«Мустафа» — це перший документальний фільм про Мустафу Джемілєва. Його мета — розповісти громадськості живу історію українського політика і громадського діяча, котрий уособлює боротьбу за виживання, гідність і честь кримських татар.

Над фільмом працювали:

  • Ахмед Сарихаліл, режисер; 
  • Таміла Ташева, продюсер; 
  • Юхим Чупахін, український композитор, піаніст, саунд-продюсер; 
  • Вахтанг Кіпіані, український журналіст, публіцист, історик; 
  • Максим Пасічник, головний герой фільму, грає роль Мустафи Джемілєва.

Прем'єра стрічки відбулась 28 жовтня 2016 року в програмі «Українські прем'єри» Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Незабаром фільм буде представлений на найбільшому національному американському кінофестивалі незалежного кіно «Санденс» та ряді інших фестивалів документального кіно. Планується масовий прокат документального фільму «Мустафа» в Україні та Європі. 13 листопада у столичному кінотеатрі «Жовтень» відбувся благодійний показ кінострічки: зібрані гроші були спрямовані на допомогу сім'ям політв'язнів. 

Робота над фільмом розпочалася в лютому 2015 року та тривала півтора роки. Фільм дозволяє зануритися в атмосферу тих часів: разом з Мустафою Джемілєвим ви побуваєте в тюрмі, поговорите з однодумцями в боротьбі за повернення Криму за часів СРСР і в нинішній час, відчуєте себе активістом національного руху кримських татар, а також поринете в історії з життя самого Мустафи.

 

Кадри з фільму:

Збір коштів на реалізацію проекту проходив на платформі «Спільнокошт» з лютого по березень 2015 року. Акцію підтримали 252 доброчинці, котрі пожертвували в загальному рахунку 156780 грн. Основу бюджету стрічки склали витрати на зйомки в багатьох країнах світу (Україна, Росія, Франція, Великобританія, Литва, Польща, США, Туреччина, Чехія, Японія). У процесі підготовки фільму знімальна група спілкувалась із багатьма радянськими дисидентами, котрі були змушені залишити територію України. Проект відбувся також за підтримки Національного Фонду Підтримки Демократії, громадської організації «Гараж Генг», партнерів «Крим. Реалії», ATR і QHA.

Про процес створення фільму та про те, яким бачили Джемілєва його сучасники, розповів в інтерв'ю Ахмед Сарихаліл, режисер документального фільму «Мустафа». Про документальний фільм «Мустафа», його героя і про майбутнє кримськотатарського національного руху читайте в інтерв'ю з Вахтангом Кіпіані

 

 

 

 

 

Поділитися у Соцмережах: