Ви знаходитесь:

"Повернення Криму починається і з мови" - звернення "КримСОС" щодо некоректного повідомлення татарською в київському метро

Квітень 12, 2018 15:44 0 1479
Громадська організація "КримСОС", яка захищає права і свободи жителів тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополя, повідомляє про допущення помилки та некоректного перекладу інформування громадян України про доручення Президента України прискорити видачу біометричних паспортів для жителів тимчасово окупованої території. 

Зокрема, йдеться про відеоряд з зображенням визначних місць Криму та відображенням зазначеного повідомлення декількома мовами у тому числі і татарською у вагонах метро КП "Київський метрополітен".  

Увага Президента до питань паспортизації жителів окупованої території є беззаперечно важливою і необхідною, враховуючи ті проблеми, які виникають при отриманні паспортних документів. Тривалі перевірки особи, складна процедура ідентифікації, необхідність виклику свідків та інші умови стають причиною зменшення кількості абітурієнтів з Криму, ускладнюють процедуру перетину адміністративної межі та блокують доступ до багатьох послуг на території України. 

Проте, нагадуємо, що кримські татари є корінним народом Криму. За останньою офіційною інформацією до останніх подій у державі на території України проживало близько 248,2 тис. кримських  татар, із них у АР Крим – 243,4 тис. 

Конституцією України та Конституцією АР Крим гарантовано захист кримськотатарської мови. Виконання зазначених положень є однією з умов успішної реалізації інформаційної політики стосовно окупованого Криму та захисту жителів на такій території з боку держави. 

Враховуючи вищевикладене просимо змінити інформаційне повідомлення з татарської на кримськотатарську мову та враховувати викладену інформацію при підготовці та перекладі наступних матеріалів. 

Голова Правління КримСОС,

Таміла Ташева 

 

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів